Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Metabolická jednotka

vedoucí lékař: MUDr. Martin SOUČEK

Lůžek: 12

Počet kmenových lékařů: 3

Počet sester: 30

Počet sanitářů: 1

 

 

Jednotka intenzivní péče na interní klinice – metabolická jednotka má 12 lůžek, z nichž na 4 je možné provádět umělou plicní ventilaci. Lékařský a ošetřovatelský tým zde pečuje o pacienty v těžkých stavech při interních onemocněních, akutních intoxikacích apod. Na metabolické jednotce se rovněž provádí široké spektrum eliminačních metod – kontinuálních i intermitentních.

 

Do nutriční poradny naší kliniky dochází pacienti s malnutričními stavy různé etiologie za účelem enterální a/nebo parenterální nutriční podpory a dalšího pravidelného sledování.

 

 

 

Kmenoví lékaři:

MUDr.Hloch Ondřej 

MUDr.Masopust Jan

MUDr. Mokrá Dana

 

 

Dlouhodobé cévní vstupy na interní klinice FN v Praze Motole

 

Více jak 20 let v naší nemocnici zavádíme na Metabolické jednotce interní kliniky  intravenózní porty a další dlouhodobé cévní vstupy pro chemoterapii v rámci onkologické léčby a pro domácí parenterální výživu. V roce 2012 jsme zavedli více než 300 katétrů.

 

V roce 2010 a 2011 jsme zavedli rovněž první periferně zavedené centrální žilní katétry. Ve větší míře jsme je ale začali zavádět až od poloviny roku 2012. Od té doby jich bylo zavedeno téměř 100. Dle naší legislativy může tento katétr zavádět lékař. Nicméně v současné době v celé Evropě vznikají tzv. PICC týmy, kdy uvedený vstup zavádějí specializované sestry. Na základě toho jsme  zaškolili zatím 4 sestry, které jsou pod UZ kontrolou schopny tento katétr zavést, zatím pochopitelně pod dozorem lékaře.

 

V lednu 2013 bylo vytvořeno samostatné nákladové středisko pro zavádění dlouhodobých cévních vstupů, což vytváří podmínky pro další rozvoj této činnosti v dospělé části FN v Motole.

 

Zavádění PICC 
 

 

 

 

 

 

 

 


Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY