Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Všeobecná interní ambulance

Vedoucí interních ambulancí: MUDr.Jaromír Tyburec

Počet příjmových lékařů: 2

Počet sester: 7

Počet sanitářů: 2

Ordinační hodiny:

Po-Pá  7:00 - 15:30
So+Ne 7:00 - 19:00


Stran léčebně-preventivní péče je rozdělena na 2 části. První částí je interní příjmová ambulance, kde je poskytováno ošetření akutně nemocným pacientům, vyžadujícím interní péči, odeslaným cestou praktického lékaře, případně oddělením centrálního příjmu. Hlavním úkolem je stanovit základní pracovní diagnosu, poskytnout pacientovi první pomoc a rozhodnout, zda je nutná hospitalisace na interním lůžku. Cestou příjmové ambulance přicházejí též pacienti k plánovaným hospitalizacím, například k provedení specializovaných výkonů.

Druhou část interní ambulance tvoří specializované ambulance a poradny- nefrologická , angiologická, revmatologická, kardiologická,  lipidová, diabetologická, endokrinologická, podiatrická, nutriční a gastroenterologická. Tyto poradny poskytují komplexní péči o pacienty s konkrétním onemocněním a problémy, kteří jsou zde dispenzarizováni a léčeni.

Pod interní ambulanci spadá též řada odborných vyšetřovacích metod jako je echokardiografie, břišní ultrasonografie včetně duplexního sona renálních tepen a portálního řečiště, sono štítné žlázy, duplexní sonografie  periferních žil, tepen a karotického a vertebrálního řečiště a Holter monitoring krevního tlaku.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY