Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Lůžkové oddělení

Pacienti jsou hospitalizováni k léčbě otevřenými zářiči (131I - radiojód; 131I-mIBG) na základě doporučení ošetřujícího specialisty (spádový ošetřující endokrinolog), zaslání kompletní dokumentace (operační protokol, histologie, propouštěcí zpráva, ...) a indikačního mezioborového konzilia na Klinice nukleární medicíny a endokrinologie FN Motol.

Lůžkové oddělení KNME disponuje celkem 34 lůžky. Je rozděleno na část diagnosticko-terapeutickou (1. lůžková stanice, umístěna v komunikačním uzlu B, -1. patro), kde jsou hospitalizováni pacienti převážně s nižší celotělovou aktivitou, a na část terapeutickou (2. lůžková stanice, umístěna v komunikačním uzlu B, -2. patro), kde jsou hospitalizováni pacienti s vyšší celotělovou aktivitou. Na diagnosticko-terapeutické části je 1 jednolůžkový pokoj,  8 dvoulůžkových pokojů, na terapeutické stanici je také 1 jednolůžkový pokoj a 8 dvoulůžkových pokojů. Dva sousední pokoje mají zpravidla společné sociální zařízení.

Jeden jednolůžkový pokoj a dva dvoulůžkové pokoje na 2. lůžkové stanici mají vlastní sociální zařízení a je vybaven audiovizuálním monitorovacím systémem umožňujícím personálu v případě potřeby intenzivně sledovat pacienta a jeho životní funkce bez přítomnosti u lůžka. Je-li v pokoji hospitalizován dětský pacient, může pomocí audiovizuálního systému komunikovat s rodičem přítomným v přilehlé místnosti.  

Na všech pokojích jsou telefony s možností jednosměrného volání na oddělení, televizory a radiopřijímače. Na diagnosticko-terapeutické stanici je společenská místnost a jídelna s televizorem. Pacientům je k dispozici malá knihovna umístěná na oddělení. Způsob práce na oddělení, kdy pacienti v závislosti na celotělové aktivitě přecházejí mezi lůžkovými stanicemi, neumožňuje zřídit pokoje s nadstandardní péčí. Na odděleních je k dispozici placené připojení na internet.

Dvoulůžkový pokoj na 2. lůžkové stanici

Lůžkové oddělení

 

Aplikace radiojódové tablety (ve velmi malých situacích radiojódového roztoku)  probíhají v radiojódové laboratoři vybavené speciální stíněnou digestoří pro práci s otevřenými zářiči. Nitrožilní aplikace (131I-mIBG) probíhají na jednolůžkovém pokoji.

Aplikace jódu   

   Digestoř na přípravu jódu

Provoz zajišťují sestry a lékaři s atestacemi v endokrinologii, interní medicíně a nukleární medicíně pod vedením přednosty kliniky. Na zajištění diagnostických a léčebných postupů využívajících zdroje ionizujícího záření spolupracuje Oddělení radiologické fyziky KNME.

Vedoucí lékař lůžkového oddělení KNME:

primář MUDr. Kateřina Táborská

224 434 631

katerina.taborska@fnmotol.cz

Informace o zdravotním stavu pacienta podáváme příbuzným (oprávněným) osobám pouze se souhlasem pacienta a jedině při osobní návštěvě, nikoli telefonicky.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY