Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Lůžkové oddělení

Pacienti jsou hospitalizováni k léčbě otevřenými zářiči (131I - radiojód; 131I-mIBG) na základě doporučení ošetřujícího specialisty (spádový ošetřující endokrinolog), zaslání kompletní dokumentace (operační protokol, histologie, propouštěcí zpráva, ...) a indikačního mezioborového konzilia na Klinice nukleární medicíny a endokrinologie FN Motol.

Lůžkové oddělení KNME disponuje celkem 34 lůžky. Je rozděleno na část diagnosticko-terapeutickou (1. lůžková stanice, umístěna v komunikačním uzlu B, -1. patro), kde jsou hospitalizováni pacienti převážně s nižší celotělovou aktivitou, a na část terapeutickou (2. lůžková stanice, umístěna v komunikačním uzlu B, -2. patro), kde jsou hospitalizováni pacienti s vyšší celotělovou aktivitou. Na diagnosticko-terapeutické části je 1 jednolůžkový pokoj,  8 dvoulůžkových pokojů, na terapeutické stanici je také 1 jednolůžkový pokoj a 8 dvoulůžkových pokojů. Dva sousední pokoje mají zpravidla společné sociální zařízení.

Jeden jednolůžkový pokoj a dva dvoulůžkové pokoje na 2. lůžkové stanici mají vlastní sociální zařízení a je vybaven audiovizuálním monitorovacím systémem umožňujícím personálu v případě potřeby intenzivně sledovat pacienta a jeho životní funkce bez přítomnosti u lůžka. Je-li v pokoji hospitalizován dětský pacient, může pomocí audiovizuálního systému komunikovat s rodičem přítomným v přilehlé místnosti.  

Na všech pokojích jsou telefony s možností jednosměrného volání na oddělení, televizory a radiopřijímače. Na diagnosticko-terapeutické stanici je společenská místnost a jídelna s televizorem. Pacientům je k dispozici malá knihovna umístěná na oddělení. Způsob práce na oddělení, kdy pacienti v závislosti na celotělové aktivitě přecházejí mezi lůžkovými stanicemi, neumožňuje zřídit pokoje s nadstandardní péčí. Na odděleních je k dispozici placené připojení na internet.

Dvoulůžkový pokoj na 2. lůžkové stanici

Lůžkové oddělení

 

Aplikace radiojódové tablety (ve velmi malých situacích radiojódového roztoku)  probíhají v radiojódové laboratoři vybavené speciální stíněnou digestoří pro práci s otevřenými zářiči. Nitrožilní aplikace (131I-mIBG) probíhají na jednolůžkovém pokoji.

Aplikace jódu   

   Digestoř na přípravu jódu

Provoz zajišťují sestry a lékaři s atestacemi v endokrinologii, interní medicíně a nukleární medicíně pod vedením přednosty kliniky. Na zajištění diagnostických a léčebných postupů využívajících zdroje ionizujícího záření spolupracuje Oddělení radiologické fyziky KNME.

Vedoucí lékař lůžkového oddělení KNME:

primář MUDr. Kateřina Táborská

224 434 631

katerina.taborska@fnmotol.cz

Informace o zdravotním stavu pacienta podáváme příbuzným (oprávněným) osobám pouze se souhlasem pacienta a jedině při osobní návštěvě, nikoli telefonicky.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY