Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Historie

Klinika nemocí ušních, nosních a krčních při Univerzitě Karlově v Praze vznikla zásluhou Prof. MUDr. Emiliána Kaufmana v roce 1892 jako první česká otorinolaryngologická klinika.

Od svého vzniku do roku 1997 byla umístěna ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze u Karlova náměstí. Po celou dobu své existence byla a je v rámci republiky vůdčím pracovištěm ve svém oboru jak v počtu, tak ve spektru prováděných léčebných zákroků. 

V čele kliniky se postupně vystřídaly osobnosti, široce uznávané odbornou veřejností nejen doma, ale i v zahraničí - Prof. MUDr. Otakar Kutvirt, akademik Prof. MUDr. Antonín Přecechtěl, DrSc., Prof. MUDr. Karel Sedláček, CSc., Prof. MUDr. Stanislav Tichý, DrSc. a Prof. MUDr.Jan Betka, DrSc., FCMA.

Prof. Betka přispěl rozhodujícím způsobem k výraznému rozšíření spektra prováděných operačních zákroků díky expanzi do oblastí, v minulosti otolaryngologům v našich zemích zapovězených, jako je chirurgie baze lební a chirurgie štítné žlázy a příštítných tělísek. Pod jeho vedením proběhl koncem roku 1997 přesun kliniky ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do Fakultní nemocnice v Motole, kde došlo k jejímu dalšímu rozvoji.

Současným přednostou je Prof. MUDr. Plzák, Ph.D.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY