Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Věda a výuka

Výzkumné činnosti věnujeme velkou pozornost, čehož dokladem je každoročně vysoký počet publikací v domácích i zahraničních časopisech. Aktivně se naši lékaři se svými přednáškami nebo postery pravidelně účastní významných zahraničních kongresů v severní Americe, Evropě i Asii. Většina našich výzkumných projektů se soustřeďuje na oblast intervenční kardiologie, akutní koronární péče, hypertrofické kardiomyopatie, echokardiografie a chlopenních vad a na výzkum v oblasti arteriální trombózy.

Na Kardiologické klinice probíhá jak pregraduální, tak postgraduální výuka. V rámci predgraduální výuky vyučujeme kardiologii studenty 2. lékařské fakulty. V rámci tohoto studia se studenti seznamují se základy onemocnění srdce a cév jak u lůžka nemocných, tak se základními invazivními a neinvazivními vyšetřovacími metodami. V rámci přednášek je prezentován komplexní pohled na kardiovaskulární nemoci; od ischemické choroby srdeční, infarktu myokardu, přes chlopenní vady až po arytmologii. Vzhledem k rozsahu celé problematiky kardiovaskulárních onemocnění, které se vymyká časovým možnostem stáží, mají studenti možnost získat hlubší znalosti z oboru v rámci volitelného předmětu Základy klinické kardiologie.

Naše pracoviště je akreditováno pro postgraduální přípravu před nástavbovou atestací z kardiologie a též v rámci udílení funkčních licencí v jednotlivých vyšetřovacích metodách. 

V hodnocení kvality výuky studenty 2. lékařšké fakulty UK bylo naše pracoviště hodnoceno jako nejlepší mezi klinickými obory.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY