Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Specializace

Na všech lůžkách je poskytována komplexní léčebná péče  -  lékařská, rehabilitační a  ošetřovatelská . Je určena pro  pacienty všech věkových kategorií:

-          k doléčení a rehabilitaci, pacienty přijímáme překladem z akutních oddělení interních i chirurgických oborů

-          k paliativní péči onkologicky i neonkologicky nemocných

-          na přechodné rekondiční a respitní pobyty u chronicky nemocných

-          na krátkodobé pobyty sloužící k přípravě  před plánovanými operačními výkony nebo v mezidobí jednotlivých výkonů u pacientů, kde tato péče nemůže být zajištěna v domácím prostředí

-          specializujeme se na léčbu chronických ran, prevenci a terapii dekubitů

Na péči o pacienty se kromě lékařů a zdravotních sester podílí tým fyzioterapeutů a ergoterapeutů, dále je zde k dispozici klinický psycholog, logoped, tým sociálních pracovnic, které spolupracují i s rodinami pacientů.

Spirituální péči ve FN Motol nabízí nemocniční duchovní   všem lidem jakéhokoliv osobního přesvědčení. Na vyžádání kontaktují duchovní z ostatních státem uznaných církví a náboženských společností.  Přímo v  budově CNP se konají katolické mše svaté každou sobotu v 15.00 hod, pravoslavná pobožnost 1x v měsíci – 1.úterý ve 14.00 hod.

Dobrovolnické centrum FNM pořádá v prostorách CNP pravidelné trénování paměti, výtvarnou dílnu, společné zpívání,canisterapii a mnoho  jiných kulturních akcí.Pacienty navštěvují zdravotní klauni.

V oblasti vzdělávání spolupracujeme s 2.lékařskou fakultou při výuce ošetřovatelství pro 1.a2.ročník,při výuce geriatrie pro 5.ročník a po přidělení Akreditace v oboru Geriatrie I.st. i v postgraduálním vzdělávání lékařů.

Podílíme se na výuce studentů FTVS oboru fyziatrie a rehabilitační školy MILS.Každoročně se podílíme na výuce účastníků celoústavního kurzu sanitářů FNM.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY