Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Centrum pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění

 

Vedoucí centra:

 

MUDr. Mgr. Jana Libertínová, Ph.D.

 

Lékaři:   

MUDr. Eva Meluzínová

MUDr. Petra Ročková, Ph.D. (po - st)

MUDr. Martin Elišák, Ph.D. (st - pá)

MUDr. Marko Petržalka

MUDr. Hana Mojžišová

 

Sestry:

Jana Jindrová

Lenka Ondračková

Michaela Kosaková

(všechny sestry mají specializaci pro práci v MS centru)

 

Sekretariát:

Jitka Lukášková

Ing. Jitka Křišťálová

 

K prvnímu vyšetření se pacienti mohou objednávat osobně či telefonicky v dopoledních hodinách na čísle 224 436 881, případně mailem na mscentrum@fnmotol.cz.

 

Centrum pro léčbu a diagnostiku demyelinizačních onemocnění zahájilo svou činnost v roce 2000. V současné době je zde sledováno a léčeno více než 2000 pacientů převážně s roztroušenou sklerózou (RS). Pacienti přicházejí do centra s diagnózou již stanovenou, nebo je diferenciálně diagnosticky uřesněna během hospitalizace na Neurologické klinice. Kromě dospělých pacientů zajišťujeme návaznou péči i pro pacienty Kliniky dětské neurologie FN  Motol. 

Všichni pacienti jsou, za předpokladu splnění indikačních kritérií, léčeni léky prvé nebo druhé volby. Některým pacientům jsou nabízeny nové léky v rámci probíhajících klinických studií. Pacientům léčeným interferony-β je monitorována účinnost léčby detekcí tvorby neutralizačních protilátek a vyšetřením mRNA proteinu MxA.

Součástí centra je denní stacionář, kde je podávána intravenózní léčba nebo zahajována terapie vyžadující monitorované lůžko.

 

Péče o pacienty v rámci centra je komplexní, úzce spolupracujeme s dalšími pracovišti FN Motol:

- Urologická klinika - léčba sfinkterových poruch, urodynamické vyšetření (MUDr. Michal Rejchrt, MUDr. Klára Havlová)

- Oční klinika - vyšetřování a sledování pacientů se zánětem zrakového nervu, vyšetřování OCT (MUDr. Květoslava Ferrová)

- Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství - kruhový trénink speciálně určený pro pacienty s RS, individuálním ambulantní   rehabilitační porgramy, lůžkové rehabilitační pobyty (prim. MUDr. Martina Kövári)

 

Specifické problémy pacientů dále řešíme ve spolupráci s klinickými psychology  (PhDr. Martin Jung, Neurologická klinika FN Motol, PhDr. Eva Růžičková, www.psychologickapece.cz)

Těhotné pacientky sledujeme v průběhu gravidity a v šestinedělí ve spolupráci s gynekology (MUDr. Petra Hanulíková, ÚPMD)

 

Centrum je zapojeno do výzkumné činnosti - sledování účinnosti biologické léčby, predikce aktivity onemocnění, problematika kognitivních dysfunkcí, lékaři centra jsou autory/spoluautoy řady přehledových článků a kapitol v odborné literatuře.

 

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY