Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Centrum pro diagnostiku a terapii bolestí hlavy

Centrum pro diagnostiku a terapii bolestí hlavy se zaměřuje zejména na diagnostiku a léčbu pacientů s bolestmi hlavy, u kterých se nepodařilo dostatečně ovlivnit jejich potíže v průběhu léčení na spádových neurologických pracovištích. Centrum má nadregionální působnost a poskytuje superkonziliární služby. V závažných případech je možné převzetí pacienta do další péče.

Věnujeme se především pacientům s komplikovaným průběhem migrény a cluster headache, pacientům s více typy bolestí hlavy a pacientům s nadužíváním analgetik (medication overuse headache).

Centrum disponuje kompletním diagnostickým komplementem v rámci neurologické kliniky (likvorologické, elektrofyziologické a neurosonologické vyšetření) nebo v rámci FN  Motol (MRI, CT). Spolupracujeme se specialisty z oboru psychologie, psychosomatiky, algeziologie, léčebné rehabilitace a neurochirurgie.

V indikovaných případech nabízíme pacientům infuzní terapii při hospitalizaci, aplikaci botulotoxinu A nebo podání monoklonálních protilátek proti CGRP v rámci profylaktické terapie migrény.

Podmínkou vyšetření v našem centru je lékařská zpráva od ošetřujícího neurologa.

 

Vedoucí lékař centra: MUDr. Zuzana Matoušová

 

Kontakt a objednání:

zuzana.matousova@fnmotol.cz

tel. 702 001 909 – formou SMS zprávy

 

Na základě e-mailu či SMS kontaktujeme pacienty s termínem vyšetření.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY