Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Poradna pro neurokutánní choroby

Poradna pro neurokutánní choroby

Lékaři poradny:

MUDr. Lenka Kinštová, vedoucí poradny

objednání tel: 702 001 872 

ordinační hodiny úterý 13:00 - 16:00 hod

Náplň péče v naší poradně

Poradna poskytuje diagnostické a terapeutické služby pacientům s neurokutánními syndromy.

Neurokutánní syndromy jsou geneticky podmíněná systémová onemocnění nejčastěji postihující nervový systém, kůži a oko se sklonem k nádorovému bujení. Mezi nejznámější klinické jednotky patří neurofibromatóza, tuberózní skleróza, a vaskulární syndromy – Sturgeho-Weberův syndrom, Ataxia teleangiectasia, Von Hippelova-Lindauova choroba.

Poradna využívá možností diagnostického vybavení fakultní nemocnice (laboratorní, elektrofyziologická, zobrazovací vyšetření CT, MRI, genetickou diagnostiku) i jiných zdravotnických zařízení (LGK, PET). Mezioborová spolupráce s očním, dermatologickým, rehabilitačním, onkologickým, ortopedicko, spondylo a neurochirurgickým týmem umožňuje komplexní terapeuticko-diagnostickou péči. V rámci neurologické kliniky jsou k dispozici neurologická lůžka a využití video-eeg monitorovací jednotky.

Poradna přebírá pacienty s těmito genetickými syndromy z dětské odborné poradny FNM se stejným zaměřením a tím je zaručena kontinuita péče o tyto pacienty a jejich stejně nemocné příbuzné v rámci jednoho zdravotnického zařízení.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY