Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Poradna pro Parkinsonovu nemoc a jiné extrapyramidové poruchy

Lékaři poradny

As. MUDr. Kateřina Zárubová, vedoucí poradny

- objednání tel. 224 436 860 nebo 224 436 885

MUDr. Zuzana Matoušová

- objednání tel. 224 436 860

doc. MUDr. Martin Vyhnálek, Ph.D.

- ordinační hodiny čtvrtek 8:30-15:30, pátek 10-14, objednání 224 436 860

Náplň péče v naší poradně

Poradna poskytuje diagnostické a terapeutické služby pacientům s Parkinsonovou nemocí, parkinsonskými syndromy, třesem a dalšími extrapyramidovými poruchami, projevující se např. choreou, dystonií, myoklonem a jinými abnormálními pohyby

Prognóza extrapyramidových onemocnění se zásadně změnila v posledních letech s možnostmi moderní farmakoterapie, chirurgické léčby a dalších postupů.

Poradna využívá možností komplexního diagnostického vybavení fakultní nemocnice (laboratorní, elektrofyziologická, zobrazovací vyšetření CT, MRI, SPECT, DaTSCAN). V rámci neurologické kliniky jsou k dispozici standardní i nadstandardní neurologická lůžka. 

Nabízí možnost využití nových terapeutických postupů v léčbě Parkinsonovy nemoci s poskytnutím nejmodernějších léků. Umožňuje indikaci neurochirurgických výkonů (implantace mozkových stimulátorů). Součástí komplexní léčby je i rehabilitační program. 

Ve spolupráci s Rehabilitační klinikou nabízí  možnost využití speciálně zaměřeného rehabilitačního programu pro pacienty s Parkinsonovou nemocí.

Zájemcům poskytne podrobné informace o Parkinsonově nemoci, umožní   kontakt se společností Parkinson, (svépomocná organizace, sdružující pacienty s tímto onemocněním).

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY