Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Specializace

Infekční oddělení v Motole slouží k ambulantní péči i k hospitalizaci nemocných s infekčním onemocněním. V rámci oddělení funguje infekční centrum pro drogově závislé, které poskytuje hospitalizovaným nemocným psychiatrickou i psychologickou péči, pomáhá se zařizováním léčby u motivovaných nemocných a poskytuje substituční léčbu během hospitalizace. Zajišťujeme interní vyšetření před zahájením substituční léčby metadonem. Drogově závislé klienty, kteří neprodělali hepatitidu B, očkujeme zdarma proti hepatitidě B a proti hepatitidě A. Nákup vakcín je každoročně finančně podporován dotací MZČR.
Dále poskytujeme ambulantní i ústavní léčebnou péči dětem od 3 let a dospělým s průjmovými onemocněními, záněty mozkomíšních blan, které nevyžadují podporu životních funkcí. Léčíme Lymeskou boreliózu, včetně neuroboreliózy. Poskytujeme péči nemocným s horečnatými stavy, s akutními infekcemi respiračního traktu, s akutními infekčními záněty jater, specializujeme se na diferenciální diagnostiku jaterních onemocnění. Léčíme nemocné s importovanými nákazami, zoonózami apod. Je zajištěna i následná péče ambulantní formou. Potřebnou psychiatrickou péči pro drogově závislé zajišťují adiktologická centra mimo FN Motol. Krizovou intervenci poskytuje psychiatrická klinika ve fakultní nemocnici. Infekční oddělení provozuje rozsáhlou ambulanci pro léčbu chronických hepatitid dětí i dospělých. Kromě standardní léčby je hepatologická ambulance zařazena do řady klinických studií, včetně mezinárodních s novými léčebnými přípravky, které jsou zejména určeny pro obtížně léčitelné pacienty, kteří na standardní léčbu neodpověděli. Je zde zřízeno centrum pro sledování matek s hepatitidou C a sledování jejich dětí, aby bylo možné včas podchytit event. přenos infekce od matky. Poskytujeme konziliární služby dospělé i dětské části fakultní nemocnice v Motole.

Oddělení je stavěno boxovým systémem s dvoulůžkovými pokoji a jedním jednolůžkovým pokojem. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením viz fotodokumentace. Každý pokoj je vybaven TV a telefonem, kterým se nemocný spojuje se setrou, ale kterým může hovořit i se svými příbuznými a známými, pokud tito zavolají na pracovnu sester. Tento systém umožňuje izolovat jednotlivá infekční onemocnění, aby nedošlo k přenosu infekčních chorob mezi pacienty.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY