Pneumologická klinika 2. LF UK a FN Motol

Pneumologická klinika 2. LF UK a FN Motol je zařízením oboru pneumologie a ftizeologie, který se zabývá se prevencí, diagnostikou, léčbou, posudkovou činností a výzkumem všech onemocnění dýchacího ústrojí včetně tuberkulózy.

Obor se zaměřuje i na omezování přechodu akutní fáze nemoci v chronickou a racionalizaci péče o osoby s chronickými nemocemi dýchacího ústrojí.

Na klinice probíhá výuka pneumologie pro studenty 2. LF UK III., IV. a VI. ročníku, včetně studentů zahraničních, kterou vedou pedagogičtí pracovníci, a zapojují se do ní všichni druhoatestovaní lékaři.

Klinika je zapojena do systému postgraduálního vzdělávání, její pracovníci mají přednášky v IPVZ, na klinice probíhají stáže bronchologie pro začátečníky i pro pokročilé, cytologická stáž a stáže intenzivní péče.

Pracovníci kliniky se aktivně účastní odborných setkání doma i v zahraničí a jsou publikačně aktivní.

Představení kliniky

Přednosta

doc. MUDr. Libor Fila, PhD.
mail: libor.fila@fnmotol.cz

Primář

MUDr. Lucie Valentová Bartáková      tel.: 224 436 601           Lucie.Valentova-Bartakova@fnmotol.cz

Vrchní sestra

Mgr. Jana Zelenková
mail: jana.zelenkova@fnmotol.cz

Sekretariát

tel. 224 436 601, 224 436 602
fax: 224436620
mail: pneumologie@fnmotol.cz

Umístění:

budova č. 21
přízemí - ambulantní část, bronchologie, funkční laboratoř
1. patro - vedení, JIP, spánková laboratoř
2. a 3. patro - lůžková stanice 1 a 2

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.