Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Diagnostika a léčba bronchogenního karcinomu

Diagnostika a léčba bronchogenního karcinomu je jedním z nosných programů kliniky, je prováděna u pacientů ze spádové oblasti kliniky i z celé České republiky a jejich počet neustále roste. Pacienti, u nichž je onemocnění diagnostikováno v časném stadiu jsou v rámci úzké spolupráce mezi Pneumologickou a  III. chirurgickou kliniku FNM odesíláni k operačnímu řešení. Nemocní s již lokálně pokročilým onemocněním jsou léčení chemoterapií a radioterapií ve spolupráci s radioterapeutickým oddělením, léčba je indikována s ohledem na jejich kvalitu života. V léčbě rovněž uplatňujeme možnosti intervenční bronchologie (ošetření laserem, stentování dýchacích cest) a ve spolupráci s radioterapeutickým oddělením brachyterapii.

Od roku 2007 jsme jedním z devíti pneumoonkologických center v České republice, které může podávat léčbu vázanou na centra (Alimta, Avastin, Iressa, Tarceva).

Na naší klinice rovněž probíhají mezinárodní studie, díky kterým můžeme vhodným pacientům poskytnout nejnovější, dosud neregistrovanou léčbu.

Na klinice pracuje jedna lékařka s atestací z klinické onkologie, léčba většiny pacientů probíhá ambulantně.

Kontakt: 

MUDr. Leona Koubková

tel.: 224 436 644

mail: leona.koubkova@fnmotol.cz

spojení na pracoviště: tel. 224 436 665

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY