Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Urologická klinika 2. LF UK a FN Motol

Představení kliniky


Charakteristika oboru

Klinika poskytuje léčebně preventivní péči v celém rozsahu dospělé urologie (kromě transplantací). Od prvopočátku je zaměřena především na léčbu onkologických onemocnění, včetně následné onkologické léčby protože má vlastního onkologa.                 Jeden  z urologů má nejenom dvě atestace urologické, ale také onkologickou specializaci.

Provádějí se zde nejnáročnější operace pro nádorová onemocnění jak otevřenou cestou, tak laparoskopicky. Další oblastí zájmu jsou endoskopické výkony na horních i dolních močových cestách. I v této oblasti je urologická klinika schopna zajistit špičkovou péči. Do celého spektra výkonů chybí jenom holmiový laser schopný odstranit jak menší nádory horních močových cest, tak rozdrtit nefrolitiázu až v kališích ledviny.

Urologická klinika jako jedna z mála pracovišť v republice zajišťuje kompletní chirurgickou konverzi pohlaví u transsexuálů, včetně následných plastických operací. Ve spolupráci s IVF centrem naše andrologická ambulance zajišťuje odběr spermií pro asistovanou reprodukci. V ambulantní části je urologická klinika schopna poskytnout komplexní diagnostiku, včetně vysoce specializovaných vyšetření, jakým je například 3-D ultrasonografie nebo kompletní video-urodynamické vyšetření.

Urologická klinika je pregraduálním výukovým pracovištěm pro mediky a zdravotní sestry. Spolupracuje s ČLK na postgraduální výuce lékařů, zajišťuje též pregraduální výuku zahraničních studentů. Urologická klinika je každoročně spolupořadatelem Onkourologického sympozia, které se stalo největším celorepublikovým fórem onkourologů. Na klinice probíhají grantové studie.

Přednosta

Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Sekretariát

tel.: 224 43 4801

urologie@fnmotol.cz

Další kontakty

Ambulance:

tel.: 224 43 4848 

Lůžková část:

oddělení - 224 43 4833

JIP - 224 43 4830, 4831

Umístění:

Část pro dospělé, modrý pavilon

Sekretariát kliniky:

komunikační uzel B, -2. patro

tel.: 224 43 4801

Lůžkové oddělení:

komunikační uzel C, - 2. patro

tel.: 224 43 4832, 4833

Jednotka intenzivní péče:

komunikační uzel C, 5. patro

tel.: 224 43 4830, 4831

Ambulance:

 komunikační uzel A, 1. patro

tel.: 224 43 4848, 4825

Pohotovost: 

pracovní dny: 15:00 - 19:00, komunikační uzel A, 1. patro: 224 434 848

pracovní dny: 19:00 -7:00 kontaktujte recepci urgentního příjmu: 224 436 767

So, Ne, svátky: nepřetržitě, kontaktujte recepci urgentního příjmu: 224 436 767 

 

Novinky:

Urologická klinika FN Motol se zapojila do kampaně Movember 2020

Video s přednostou Urologické kliniky FN Motol prof. MUDr. Markem Babjukem, CSc. lze přehrát ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. ročník konference Komplexní novinky v onkourologii

Vzhledem k epidemiologické situaci se tradiční onkourologická konference KNOU 2020 konala ve virtuálním prostředí - jako jedna z prvních vzdělávacích akcí pro lékaře vůbec. Během dubna a května byl odborný program prezentovaný na webových stránkách www.knou.cz, prosřednictvím mailových zpráv a živého přenosu na platformě Zoom. Konference vyvrcholila živým přenosem 21. května, který sledovalo přes 300 zájemců o onkourologickou problematiku. 

Na přípravách konference se aktivně podílí lékaři z Urologické kliniky FN Motol, v čele s prof. M. Babjukem, prezidentem konference a doc. Š. Veselým, vědeckým sekretářem akce. 

Ohlédnutí za průběhem konference připravila MUDr. Barbora Žemličková z Urologické kliniky FN Motol. Článek je k dispozici na webových stránkách časopisu Česká urologie ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ESU-ESOU Masterclass on Non-Muscle-Invasive Bladder Cancer

Již potřetí se ve FN Motol uskutečnil tzv. masterclass, tedy interaktivní kurs na téma karcinomu močového měchýře. Tuto oblíbenou vzdělávací akci pořádá Evropská škola urologie (ESU) ve spolupráci s onkourologickou sekcí Evropské urologické společnosti (EAU), účastní se jí urologové z celé Evropy. Hlavním organizátorem této akce je prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., přednosta Urologické kliniky FN Motol.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FN Motol slavnostně otevřela nové urologické sály

14. prosince 2016 byly slavnostně otevřeny 3 nové operační sály Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol. V minulosti byla urologická klinika schopna provést zhruba 30 až 40 operačních výkonů týdně, po rekonstrukci by to mělo být zhruba o třetinu více. Provoz se v nových sálech spustí v novém roce.

Jedním z hlavních důvodů rekonstrukce urologických sálů byla nutnost modernizovat stávající technologické vybavení. Operační trakt byl rozšířen o další sál (zvýšení počtu ze 2 na 3), který je koncipován tak, aby v budoucnu umožnil umístění zařízení pro robotickou chirurgii.

Operační sály slavnostně otevíral přednosta Urologické kliniky, prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., MUDr. Pavel Budínksý, Ph.D., MBA, pověřený jednáním za ředitele FN Motol a prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., děkan 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Tisková zpráva:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY