Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Urologická klinika 2. LF UK a FN Motol

Představení kliniky

Historie prvního samostatného oddělení Urologické kliniky FN Motol se začala psát 1.6.1984. Již od počátku klinika poskytovala léčebně preventivní péči v celém rozsahu dospělé urologie. Od jejího založení je zaměřena především na léčbu onkologických onemocnění, zahrnujíí jak operační, tak následnou onkologickou léčbu. Multidisciplinární léčba onkourologických onemocnění probíhá ve spolupráci s onkologickou klinikou v rámci Komplexního onkologického centra (KOC). Klinika též zaměstnává několik lékařů s onkourologickou specializací. 

Provádějí se zde nejnáročnější operace pro nádorová onemocnění jak otevřenou cestou, laparoskopicky, tak i nejmodernějším robotickým systémem. Další oblastí zájmu jsou miniinvazivní operativa v podobě endoskopických výkonů na horních i dolních močových cestách. I v této oblasti je urologická klinika schopna zajistit špičkovou péči.

Urologická klinika jako jedna z mála pracovišť v republice zajišťuje kompletní chirurgickou konverzi pohlaví u transsexuálů, včetně následných plastických operací. Ve spolupráci s IVF centrem naše andrologická ambulance zajišťuje odběr spermií pro asistovanou reprodukci. V ambulantní části je urologická klinika schopna poskytnout komplexní diagnostiku, včetně vysoce specializovaných vyšetření.

Urologická klinika je pregraduálním výukovým pracovištěm pro mediky a zdravotní sestry. Spolupracuje s ČLK na postgraduální výuce lékařů, zajišťuje též pregraduální výuku zahraničních studentů. Urologická klinika je každoročně spolupořadatelem Onkourologického sympozia, které se stalo největším celorepublikovým fórem onkourologů. Na klinice probíhají grantové studie.

 


 

Přednosta

Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Sekretariát

tel.: 224 43 4801

urologie@fnmotol.cz

Další kontakty

Ambulance:

tel.: 224 43 4848 

Lůžková část:

oddělení - 224 43 4833

JIP - 224 43 4830, 4831

Umístění:

Část pro dospělé, modrý pavilon

Sekretariát kliniky:

komunikační uzel B, -2. patro

tel.: 224 43 4801

Lůžkové oddělení:

komunikační uzel C, - 2. patro

tel.: 224 43 4832, 4833

Jednotka intenzivní péče:

komunikační uzel C, 5. patro

tel.: 224 43 4830, 4831

Ambulance:

 komunikační uzel A, 1. patro

tel.: 224 43 4848, 4825

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY