Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Ošetřovatelská péče

Ošetřovatelská péče je významnou složkou komplexní zdravotní péče o klienty urologické kliniky.  Aktivní ošetřovatelskou péči poskytuje kvalifikovaný personál v souladu s moderním pojetím péče o pacienty v Evropské Unii.

Na našem pracovišti ošetřovatelskou péči zabezpečují všeobecné sestry - absolventky střední školy, vyšší odborné, vysoké školy – bakalářského i magisterského stupně, a také absolventky specializačního studia. Dále jsou to zdravotničtí asistenti – absolventi střední zdravotnické školy, ošetřovatelky a sanitáři, a také další specialisté, jako jsou fyzioterapeuti, nutriční terapeuti a sociální pracovnice. Celý tento tým v úzké spolupráci s lékaři zajišťuje diagnostickou, léčebnou a ošetřovatelskou péči na všech pracovištích urologické kliniky.

Zejména na lůžkových stanicích, to je standardní lůžkové oddělení a jednotka intenzívní péče, je to právě ošetřovatelský personál, který je s pacientem 24 hodin denně, ošetřuje, ulevuje od bolesti a je vždy nablízku s pomocí, pochopením i úsměvem. Ve spolupráci s dalšími odborníky našim pacientům můžeme poskytnout i psychologickou či spirituální podporu. Centrem zájmu ošetřovatelského personálu je vždy pacient, jeho potřeby, podpora, udržení a navrácení jeho zdraví a soběstačnosti. Aktivní ošetřovatelskou péčí rozumíme vyhledávání a uspokojování potřeb našich pacientů.   

 Ošetřovatelský personál získává kvalifikaci v průběhu kvalifikačního studia (SŠ, VŠ) a dále si ji pro udržení vysoké úrovně a odbornosti prohlubuje formou celoživotního vzdělávání.

V oblasti vzdělávání urologická klinika spolupracuje se středními i vysokými školami. Na našich pracovištích probíhá odborná praxe studentů zdravotnických škol, specializačního studia i studentů lékařské fakulty. Všeobecné sestry se pravidelně zúčastňují odborných konferencí s aktivními příspěvky, a také publikují v odborných časopisech.

Urologie jako obor se neustále vyvíjí ve všech oblastech zdravotní péče, od ošetřovatelské péče až po nejmodernější operační techniky. Tento trend vyžaduje od ošetřovatelského personálu teoretické znalosti, praktické a komunikační dovednosti, seznamování s novými postupy a materiály. Ošetřovatelská péče klade vysoké nároky na pracovní i morální kvalitu personálu a empatický přístup k pacientům. Na našem pracovišti najde uplatnění ošetřovatelský personál schopný zvládnout náročnou a zodpovědnou práci při poskytování komplexní ošetřovatelské péče.

 

Za úsek ošetřovatelství na urologické klinice zodpovídají:


Mgr. Sandra Dvořáková, vrchní sestra kliniky  

 

Mgr. Sandra Dvořáková, staniční sestra JIP

 

Radomíra Stárková, staniční sestra operačních sálů

 

František Kubíček, staniční sestra ambulantní části

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY