Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Oddělení pro děti

Dětská část Neurochirurgické kliniky se nachází v dětském monobloku, snížené přízemí, uzel C (SP C). Kapacita standardních lůžek je 14 a JIP  lůžek 6.

Standardní pokoje jsou maximálně 3 lůžkové, se sociálním zařízením a v bezbariérovém provedení. JIP pokoje jsou 2 lůžkové s možností sledování TV a DVD. Pro využití volného času je dětem k dispozici herna (s TV a DVD), za dětmi dochází členové Dobrovolnického centra nemocnice, probíhají u nás klaunské vizity; zahrát na hudební nástroje a zazpívat chodí Loutky v nemocnici. Pokud je dítě schopno, tak za školáky dochází paní učitelky a o mimoškolní aktivity se stará paní družinářka.

Děti mohou v nemocnici používat své vlastní prádlo a z domova si přinést oblíbenou hračku. Mobilní telefon, notebook a ostatní elektronické přístroje jsou povoleny pouze na vlastní riziko.

Na oddělení je pacientům k dispozici lednice, kuchyňka s rychlovarnou konvicí a mikrovlnná trouba.

Návštěvy na oddělení jsou denně od 8:00 do 20:00 hodin (na JIP pouze 2 osoby u lůžka).

Doprovod

Doprovod dětí do 6 let a ZTP, ZTTP - pokud to dovolí momentální kapacita lůžek, je možné ubytovat na oddělení na rozkládacím lůžku s nárokem na stravu (přednost mají kojící maminky), pobyt hradí pojišťovna.

U dětí u starších 6 let, u kterých je přítomnost rodiče nezbytná, posílá lékař žádost o přijetí doprovodu na oddělení k posouzení reviznímu lékaři. Pokud revizní lékař pobyt doprovodu schválí, tak je doprovod ubytovaný na oddělení s nárokem na stravu (přednost mají kojící maminky a doprovody dětí do 6 let). Při obsazené kapacitě doprovodů, budou rodiče nejstarších dětí poslané na nezbytně nutnou dobu na noc na ubytovnu - nárok na stravu zůstává.

Děti po operacích ležící na JIP nebo na ARO. Když jde dítě na JIP, doprovodu zůstává nárok na lůžko na oddělení (na JIP není možné nechávat spát doprovody) s možností být na JIP neomezeně. Když jde dítě na ARO, doprovody se propouští a v případě zájmu je možno zajistit ubytovnu. Po návratu zpět na naše oddělení jsou doprovody opět přijímány.

Ubytovna

Rodiče dětí starších 6 let, u kterých není pobyt hrazen z prostředků zdravotního pojištění, a nutnost jejich přítomnosti neschválí revizní lékař, mohou během pobytu svého dítěte v nemocnici využít placených služeb ubytovny FN Motol. K dispozici je rovněž možnost ubytování hotelového typu - Motol Accommodation.

Příjem dětí na oddělení

K přijetí na oddělení se dostavte do 10:00 hodin

Příjem k operaci

Aby mohla být operace provedena v plánovaném termínu, je třeba, aby se Vaše dítě dostavilo k přijetí zcela zdravé, bez známek akutního infekčního onemocnění (např. zvýšená teplota, rýma, kašel, průjem, vyrážka…). Také menstruace je překážkou k provedení operačního výkonu (popř. je možno upravit cyklus vhodnou medikací po dohodě s gynekologem)!

V případě výše uvedených komplikací, prosím kontaktujte naši kliniku ke změně termínu.

K operaci s sebou přineste:

 • Kompletní předoperační vyšetření. Provádí pediatr:
  • Anamnéza, medikace, fyzikální vyšetření
  • Krevní obraz + diferenciál, moč + sediment
  • Základní biochemie séra (urea, kreatinin, CB, CRP, iontogram, jaterní testy)
  • Koagulační vyšetření (APTT, Quick, INR)
  • Laboratorní výsledky nesmí být starší 7 dnů!
 • Vyjádření ke schopnosti dítěte podstoupit operační výkon v CA (ne starší 7 dnů).
 • Event. výsledky ostatních vyšetření nebo lékařské zprávy u dětí léčených pro jiná závažnější onemocnění, případně provedené MR, CT nebo RTG vyšetření.
 • Průkazy totožnosti (OP, pas), event. plnou moc, doklad o zdravotním pojištění dítěte, zdravotní a očkovací průkaz dítěte, výsledky vyšetření, o které Vás žádal ošetřující lékař (např. EKG, CT, MR, RTG snímky).
 • Seznam léků, které Vaše dítě pravidelně užívá, průkaz diabetika, průkaz kardiaka,…
 • Věci osobní potřeby (osobní prádlo, pyžamo, domácí obuv, toaletní potřeby, ručník atd., jedna, max. dvě oblíbené hračky dítěte - čisté).
 • Školní potřeby.
 • Oblečení pro volný čas, vycházkové oblečení.

Příjem k CT či MRI v celkové anestezii (CA) 

Aby mohlo být vyšetření provedeno v plánovaném termínu, je třeba, aby se Vaše dítě dostavilo k přijetí zcela zdravé, bez známek akutního infekčního onemocnění (např. zvýšená teplota, rýma, kašel, průjem, vyrážka…). V případě výše uvedených komplikací, prosím kontaktujte naši kliniku ke změně termínu.

K vyšetření s sebou přineste:

 • Vyjádření pediatra ke schopnosti dítěte podstoupit vyšetření v CA (ne starší 7 dnů).
 • Průkazy totožnosti (OP, pas), rent. plnou moc, doklad o zdravotním pojištění dítěte, zdravotní a očkovací průkaz dítěte, výsledky vyšetření, o které Vás žádal ošetřující lékař (např. EKG, CT, MR, RTG snímky).
 • Seznam léků, které Vaše dítě pravidelně užívá, průkaz diabetika, průkaz kardiaka,…
 • Věci osobní potřeby (osobní prádlo, pyžamo, domácí obuv, toaletní potřeby, ručník atd., jedna, max. dvě oblíbené hračky dítěte - čisté).
 • Školní potřeby.
 • Oblečení pro volný čas, vycházkové oblečení.

Stravování

Kojeneckou stravu připravuje za sterilních podmínek mléčná kuchyně (ta si také ručí za nezávadnost rozvážené stravy), k dispozici máme ovocné přesnídávky, zeleninové a maso-zeleninové příkrmy. Rodiče si můžou donést příkrmy vlastní, pouze ale v originálním balení od výrobce. Pokud si rodiče chtějí chystat kojeneckou stravu sami, podepíší sestřičkám formulář, že takto činí na vlastní riziko a zodpovědnost a za jakékoliv zdravotní obtíže dítěte nenese oddělení, ani Mléčná kuchyně, zodpovědnost.

Pokud dítě nemá dietní omezení, může si vybírat z nabídky dvou druhů jídel (možnost výběru jídla se netýká pacientů v den příjmu). Přinesou- li návštěvy dětem jídlo připravené mimo pacientskou jídelnu (fastfoody a stánky s rychlým občerstvením), činí také na vlastní riziko a zodpovědnost, a za jakékoliv zdravotní obtíže nenese oddělení zodpovědnost.

dietním omezení dítěte bude rodiče informovat personál.

Parkování

Ambulantní pacienti, návštěvy: viz. http://www.fnmotol.cz/prakticke-informace/parkovani/

Rodiče hospitalizovaných dětí:

Parkování vozidel zákonných zástupců (doprovodů) hospitalizovaných dětí je umožněno v krytém parkingu i uvnitř areálu FN Motol, kdekoliv na místech, která jsou pro parkování vozidel návštěvníků a pacientů určena.

Formulář žádosti o bezplatné parkování vydá a vyplní pro zákonného zástupce ošetřující lékař.

Při každém výjezdu z areálu nemocnice odevzdá zákonný zástupce výběrčímu poplatků vjezdovou kartu a prokáže se platným vyplněným formulářem. Na základě toho mu nebude účtován poplatek za vjezd do areálu FN Motol.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY