Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Specializace

Oddělení léčebné výživy se zabývá problematikou výživy hospitalizovaných i ambulantně sledovaných dětských i dospělých pacientů ve FN Motol. Na základě celo-nemocničně zavedeného systému vyhledávání nemocných s nutričním rizikem, nutriční terapeutky navštěvují tyto pacienty již od počátku hospitalizace. Na základě požadavku lůžkových pracovišť nutriční terapeutky hodnotí u pacientů příjem energie a živin v rámci aktuálních situací či při dlouhodobém sledování. Nutriční terapeutky navrhují úpravu stravy nebo výživu pro běžné či specielní dietní režimy.

Nutriční terapeutky se dále specializují a spolupracují s týmy lékařů a zdravotnických pracovníků, kteří se zabývají : DM, obezitou, malnutricí, onemocněním GITu, cystickou fibrósou, poruchy příjmu potravy  a dalšími onemocněními.

Ústavní nutriční lékař je vedoucím Nutričního týmu, který sdružuje odborníky všech styčných profesí – lékařů s licencí F016, s atestací klinické enterální a parenterální výživy, nutričních terapeutů, lékárníka a dalších. V rámci  nemocničního systému zajišťuje konsiliární i výkonnou nemocniční a ambulantní nutriční péči.  

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY