Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Z historie

 

Sociální práce ve FN v Motole vznikala v 50. a 60. letech minulého století na základě metodického opatření Věstníku ministerstva zdravotnictví. V té době sociální službu pro dospělé pacienty Městské nemocnice v Motole vykonávaly dvě sociální pracovnice: Ing. Peksová a paní Beňová. Sloučením Dětské fakultní nemocnice v Motole a Městské nemocnice v Motole začalo vznikat i samostatné sociální oddělní pod vedením Ing. Peksové. Tak jak se rozšiřovala FN Motol, rozšiřovala se i činnost sociálního oddělení.

V roce 1982 na tomto oddělení vykonávala řídící činnost paní Jitka Sklenářová, která zde působila ve funkci vedoucí až do r. 2005. Za dobu jejího působení se začala sociální práce ve zdravotnictví rozvíjet jako specifická odborná činnost, nedílná a nezbytná součást léčebného a ošetřovatelského procesu. Byly tak dány základy pro vznik koncepce sociální práce v této nemocnici.

Od roku 2005 do roku 2011 funkci vedoucí sociálního oddělení zastávala Mgr. Marková Věra. Její přínos byl především v zavedení dobrých metodických postupů. Zavedla systém vyžádání sociální péče na základě žádánkového systému v celé nemocnici. Mgr. Marková rovněž zorganizovala konferenci s mezinárodní účastí, na níž byl mj. prezentován model sociální práce ve zdravotnictví v Rakousku a v České republice.

Od roku 2011 dodnes funkci vedoucí sociální oddělení zastává Mgr. Vargová Jana.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY