Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuálně

 

Aktuálně opět provádíme preventivní vyšetření sportovců (sportovních prohlídek) v běžném rozsahu, a to včetně zátěžových testů. Individuálně dle platné legislativy může vyšetřující lékař v odůvodněných případech rozhodnout, že je zátěžový test vhodné provést.

Nadále samozřejmě sledujeme epidemiologickou situaci a nařízení jednotlivých orgánů a návazně přijímáme adekvátní opatření - aktuální informace o případných provozních opatřeních z důvody epidemie COVID-19 najdete ZDE.

 Oddělení tělovýchovného lékařství

Oddělení tělovýchovného lékařství (dříve Klinika tělovýchovného lékařství UK 2.LF a FN Motol) je ambulantní částí Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství. Náplní činnosti je zejména funkční diagnostika takřka u všech věkových skupin, od předškolních dětí až po seniory.

Na funkční diagnostiku navazují programy pohybové terapie cílené zejména na pacienty s rozvinutými civilizačními onemocněními v rámci tzv. metabolického syndromu (ischemická choroba srdeční, vysoký krevní tlak, cukrovka druhého typu, zvýšené hladiny krevních tuků). Další programy jsou cílené na pacienty s chronickými respiračními onemocněními, na zlepšení zdatnosti před plánovanou operací (náhrady velkých kloubů, kýly, reoperace vrozené srdeční vady). Neméně důležitý je pohybový režim i v rámci prevence těchto onemocnění, zejména je-li doplněn o intervenci v oblasti stravovacích návyků tak, jako je tomu na našem oddělení.

Oddělení také zajišťuje preventivní sportovní prohlídky pro jednotlivce i celé sportovní oddíly, vyšetření ke zjištění zdatnosti a optimalizaci tréninku, některá specializovaná sportovní vyšetření a poradenství v oblasti výživy.

Primář

doc. MUDr. Jiří Radvanský, CSc.

Kontakt na primáře

224 435 511
radvan@lfmotol.cuni.cz

Další kontakty

Sekretariát
klin.tel.lek@fnmotol.cz

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY