Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuálně

 

Aktuální provozní omezení jsou již minimální a většina sportovních prohlídek bude od 17.5.2021 prováděna včetně zátěžových testů. Individuálně může vyšetřující lékař přesto rozhodnout ze zdravotních důvodů od provedení zátěžového testu upustit. 

Nadále samozřejmě sledujeme epidemiologickou situaci a nařízení jednotlivých orgánů a návazně přijímáme adekvátní opatření - aktuální informace o případných provozních opatřeních z důvody epidemie COVID-19 najdete ZDE.

 

Oddělení tělovýchovného lékařství

Oddělení tělovýchovného lékařství (dříve Klinika tělovýchovného lékařství UK 2.LF a FN Motol) je ambulantní částí Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství. Náplní činnosti je zejména funkční diagnostika takřka u všech věkových skupin, od předškolních dětí až po seniory.

Na funkční diagnostiku navazují programy pohybové terapie cílené zejména na pacienty s rozvinutými civilizačními onemocněními v rámci tzv. metabolického syndromu (ischemická choroba srdeční, vysoký krevní tlak, cukrovka druhého typu, zvýšené hladiny krevních tuků). Další programy jsou cílené na pacienty s chronickými respiračními onemocněními, na zlepšení zdatnosti před plánovanou operací (náhrady velkých kloubů, kýly, reoperace vrozené srdeční vady). Neméně důležitý je pohybový režim i v rámci prevence těchto onemocnění, zejména je-li doplněn o intervenci v oblasti stravovacích návyků tak, jako je tomu na našem oddělení.

Oddělení také zajišťuje preventivní sportovní prohlídky pro jednotlivce i celé sportovní oddíly, vyšetření ke zjištění zdatnosti a optimalizaci tréninku, některá specializovaná sportovní vyšetření a poradenství v oblasti výživy.

Primář

doc. MUDr. Jiří Radvanský, CSc.

Kontakt na primáře

224 435 511
radvan@lfmotol.cuni.cz

Další kontakty

Sekretariát
klin.tel.lek@fnmotol.cz

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY