Klinika dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice v Motole

Klinika dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. lékařské fakulty UK zajišťuje diagnostickou a léčebnou ortopedickou a traumatologickou péči nejen ve spádové oblasti, ale konziliární a konzultační činností v rámci celé republiky. Klinika má dvě části - dětskou a dospělou.

Hlavní zaměření a specializace

V rámci dětské části se specializujeme zejména na diagnostiku a léčbu v následujících odvětvích ortopedie

• naše klinika je vedoucím pracovištěm dětské kostní traumatologie. Klinika zajišťuje péči v traumatologii dětského věku celodenním příjmem zraněných a příslušnou neodkladnou léčbou.
  • diagnostika a terapie vrozených vad pohybového aparátu
  • konzervativní a operační léčba pacientů s neurogenním postižením
  • operační léčba kostních i měkko-tkáňových tumorů, kostních a kloubních zánětů dětského věku
  • dispenzarizace a léčba onemocnění kyčlí dětského věku
  • terapie skolióz.

Kromě standardních operačních technik a postupů léčby jsou uplatňovány též speciální techniky

• prolongace dlouhých kostí,
  • artroskopie dětských kloubů včetně rekonstrukčních výkonů

V rámci dospělé části je hlavním zaměřením kliniky

• konzervativní a operační léčba artrózy včetně revizních kloubních náhrad
  • naše klinika patří mezi přední pracoviště s plným spektrem artroskopické operační techniky včetně provádění rekonstrukčních operací všech velkých kloubů.
  • jako jedno z mála pracovišť v republice provádíme záchovnou operativu kyčelního kloubu v plném rozsahu (artroskopie, otevřené operační výkony, pánevní osteotomie).

Dále se klinika zabývá:

• komplexní terapií vrozených a získaných vad nohy
  • chirurgií ruky
  • řešením složitých traumatických stavů a následků úrazů pohybového aparátu.

V obou částech, tj. pro dospělé i dětské pacienty, je během všech všedních dní zajištěna před- či pooperační rehabilitační léčba zkušenými fyzioterapeuty ve spolupráci s Klinikou rehabilitace FN Motol dále protetická péče a na dětské části též běžná školní výuka.

Přednosta

prof. MUDr. Vojtěch Havlas, Ph.D.
vojtech.havlas@lfmotol.cuni.cz

Sekretariát přednosty
Michaela Bezrouková
michaela.bezroukova@fnmotol.cz

Vrchní sestra
Bc. DiS. Lucie Plocová
lucie.plocova@fnmotol.cz

Další kontakty:

Dětská ambulance - objednání
( volat po - pá 7:00 - 8:00 hod. a
13:30 - 14:30 hod.)

Dospělá ambulance - objednání
( volat po - pá 7:00 - 8:00 hod.)

Kancelář dětská část - příjmy k hospitalizaci

Kancelář dospělá část - informace

Hlavní zaměření a specializace

- diagnostika a terapie vrozených vad pohybového aparátu

- konzervativní a operační léčba pacientů s neurogenním postižením

- operační léčba kostních i měkko-tkáňových tumorů, kostních a kloubních zánětů dětského věku

- dispenzarizace a léčba onemocnění kyčlí dětského věku

- terapie skolióz.

- prolongace dlouhých kostí,

- artroskopie dětských kloubů včetně rekonstrukčních výkonů

Naše klinika je vedoucím pracovištěm dětské kostní traumatologie. Klinika zajišťuje péči v traumatologii dětského věku celodenním příjmem zraněných a příslušnou neodkladnou léčbou.

V rámci dospělé části je hlavním zaměřením kliniky konzervativní a operační léčba artrózy včetně revizních kloubních náhrad

- naše klinika patří mezi přední pracoviště s plným spektrem artroskopické operační techniky včetně provádění rekonstrukčních operací všech velkých kloubů.

Jako jedno z mála pracovišť v republice provádíme záchovnou operativu kyčelního kloubu v plném rozsahu (artroskopie, otevřené operační výkony, pánevní osteotomie).

Dále se klinika zabývá:

komplexní terapií vrozených a získaných vad nohy

chirurgií ruky

řešením složitých post-traumatických stavů.

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.