Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Magnetická rezonance pro dospělé

Vedoucí lékař

MUDr. Lukáš Mikšík
tel.: 224 438 177
e-mail: lukas.miksik@fnmotol.cz

 

Evidence (objednávání pacientů):

tel.: 224 438 110
fax.: 224 438 127

 

 

Oddělení má dva přístroje o síle 1,5 T. Přístroj Philips Intera je v provozu od roku 1997 a Siemens Avanto od roku 2008. Vyšetříme za 1 rok kolem 8,5 tisíce pacientů. Každý den je na každém přístroji vyšetřeno 13 -15 pacientů. Pacienti jsou plánováni na MR vyšetření i v rámci odpolední pohotovosti a během víkendu.

Na přístroji Intera jsou převážně vyšetřování pacienti s neurologickými indikacemi. Přístroj umožňuje hodnocení T2 relaxometrie a  traktografie.  Na přístroji Avanto jsou prováděna převážně vyšetření srdce, muskuloskoletární a břišních orgánů. Při vyšetření srdce je možné provést hodnocení srdečních funkcí (ejekční frakce apod.) Jsou prováděny MR angiografie (mozkové tepny a žíly, krční tepny, hrudní a břišní aorta i vyšetření tepen končetin). Softwarové vybavení umožňuje vyšetření cév i bez podání kontrastní látky.

Na přístrojích jsou prováděna vyšetření v rámci vědecké spolupráce s klinickými pracovišti nemocnice – sledování pacientů s vestibulárním schwannomem (ve spolupráci s ORL), pacientů s různými typy demence, zvl. Alzheimerovou chorobou (s neurologickou klinikou), pacientů s roztroušenou sklerózou (s neurologickou klinikou), pacientek s karcinomem hrdla dělohy (s gynekologickou klinikou), s nádory ledvin a s nádory rekta. 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY