Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Oddělení dětské magnetické rezonance

Vedoucí  lékař

MUDr. Martin Kynčl Ph.D.
e-mail: martin.kyncl@fnmotol.cz
tel.: 224 43 5030

Evidence (objednávání pacientů)

tel.:  224 43 5031

Oddělení dětské magnetické rezonance  je nově součástí dětské části Kliniky zobrazovacích metod. Oddělení  je vybaveno MR přístrojem Achieva 1.5T firmy Philips využívající nejmodernějších doplňujících technik barevného ladění vyšetřovny (tzv. ambiente lighting). Oddělení je kompletně technicky i personálně vybaveno pro  vyšetřování a diagnostické zobrazování  patologií u nejmenších dětí, včetně vyšetření v celkové anestézii.

Diagnostické spektrum zahrnuje kompletní dětskou onkologickou, neurologickou, vlastní pediatrickou a chirurgickou problematiku v úzké spolupráci s  klinickými a výzkumnými pracovišti fakultní nemocnice v Motole.  Specializovaný tým lékařů a laborantů s vysokou erudicí v pediatrické radiologii provádí komplikovaná vyšetření též u předčasně narozených dětí, oddělení  je součástí centra prenatálního zobrazování, provádí rovněž  vyšetření spektroskopická, traktografická i funkční MR vyšetření u dětí. 

Oddělení dětské magnetické rezonance poskytuje diagnostický servis pro komplikovaná vyšetření dětského věku pro Prahu a Středočeský kraj, včetně vyšetření  prováděných v celkové anestézii, působí jako konzultační pracoviště v pediatrické MR radiologii, podílí se na výzkumných projektech pediatrických klinik a výzkumných pracovišť.

Oddělení provádí souhrnně přes 50 úzce specializovaných pediatrických MR vyšetření týdně, z toho nejméně 26  v celkové anestézii.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY