První den přijetí na naši kliniku

Nemůžete uvěřit, že Vás s dítětem odeslali na onkologii. Nemůžete uvěřit, že Vaše dítě má podezření na zhoubný nádor, na leukémii, zkrátka na onkologickou diagnózu. Nechápete. Nejste schopni slova. Nevíte, co říct příbuzným. Nevíte, na koho se obrátit. Nevíte, na co se ptát. Nemáte ponětí, co se bude dít.

Pokud se diagnóza zhoubného nádorového onemocnění potvrdí, Vaše dítě se stává pacientem našeho pracoviště. Čeká ho onkologická léčba provázená řadou komplikací. Nadcházející čas bude pro celou Vaši rodinu velmi těžký. Tímto textem Vám přinášíme praktické informace, které Vám pomohou se první den na naší klinice lépe zorientovat.

Pracovní neschonost vám potvrdí ošetřující lékař. Dostavte se do Samostatného oddělení metodiky zpracování poplatků, které sídlí v atriu ředitelství FN Motol (přízemí), vedle Komerční banky. Pracovnice tohoto oddělení (tel. 22443 9007) vám zde potvrzení o pracovní neschopnosti vystaví. 

Zjistěte, kdo je ošetřující lékař Vašeho dítěte. Na oddělení budete v kontaktu s řadou lékařů a zdravotníků v průběhu dne i ve službách. Ošetřující lékař je ten, který koordinuje léčbu Vašeho dítěte, který doporučuje ve spolupráci s kolegy a lékaři jiných oborů léčebný postup. Ošetřující lékař je ten, který Vaše dítě provází léčbou. Dotazy a nejasnosti ohledně péče o Vaše dítě řešte primárně s ošetřujícím lékařem.

Obraťte se na sociální pracovnici, Mgr. Alici Pickovou. Je-li onkologická diagnóza u Vašeho dítěte potvrzena, hledejte způsoby sociální podpory. Paní Mgr. Picková Vám představí řadu možností, jak tíživou socioekonomickou situaci rodiny lépe zvládnout.

Kontaktujte herního terapeuta naší kliniky, Mariána Pavlíčka. Marián Vám zřídí připojení k internetu pomocí wi-fi, kterou disponuje každé oddělení. Pokud Vaše dítě nevlastní notebook, může si jej u Mariána zapůjčit. Herní terapeut nabízí k zapůjčení také několik desítek DVD a PC her.

Kontakt – tel.: 22443-6423, e-mail: marian.pavlicek@fnmotol.cz

Čtěte náš web. Veškeré informace týkající se onkologické léčby, přidružených vedlejších účinků a komplikací, nového režimu nemocného dítěte a další potřebné info najdete v jednotlivých záložkách těchto webových stránek.