Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Systém řízení kvality

Interní audity

Interní audity jsou nástrojem pro monitorování a ověřování znalostí a efektivního plnění interních opatření. Interní audity mohou upozornit na rizika plynoucí z neshod a jsou cennou zpětnou vazbou pro vedoucí pracovníky a vedení FN Motol. Interní audity jsou prováděny v souladu s Plánem kvality a bezpečí zdravotních služeb na daný kalendářní rok.

Sledování a vyhodnocování nežádoucích událostí

Nežádoucí událostí je jakákoliv nepředvídatelná událost, jež vznikla při procesu poskytování zdravotních služeb nebo jakákoliv nepředvídatelná událost ve FN Motol, která vedla k poškození pacienta nebo k riziku tohoto poškození nebo narušuje normální chod příslušné části nemocnice nebo představuje bezpečnostní riziko pro pacienty, návštěvníky či zaměstnance. FN Motol má zavedený vnitřní systém hlášení, analyzování a řešení nežádoucích událostí včetně přijímání nápravných a preventivních opatření.

Sledování spokojenosti hospitalizovaných pacientů

Průzkum spokojenosti pacientů je velice důležitá zpětná vazba managementu nemocnice pro zkvalitňování služeb. Ve FN Motol probíhá průzkum prostřednictvím dotazníku, který by každý hospitalizovaný pacient nebo doprovod nezletilého pacienta měl obdržet na zdravotnickém pracovišti, kde je léčen. Na každé lůžkové stanici je schránka, kam je možné vyplněný dotazník vhodit.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY