Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Nemocniční lékárny


Nemocniční lékárna FN Motol je jedním z pracovišť největší české nemocnice. Přestože pacientům je přístupná jen ze své malé části, jedná se o jedno z největších pracovišť svého druhu. Je ze své největší části umístěna ve třech nadzemní a dvou podzemních podlažích budovy ředitelství, dále má pracoviště umístěno v hale modré budovy pro dospělé. V současné době zde pracuje 27 lékárníků a 37 farmaceutických asistentů. Celkový počet zaměstnanců se blíží 90.

Nemocniční lékárna poskytuje vysoce specializovanou lékárenskou péči hospitalizovaným i ambulantním pacientům Fakultní nemocnice v Motole i dalším klientům. Můžete využít širokého sortimentu vydávaných léčiv, velkorysé provozní doby a především znalostí a schopností našeho personálu, jako i dobrého technologického vybavení našeho pracoviště. Stejně jako u jiných pracovišť fakultní nemocnice tvoří podstatnou část naší práce také výuka. Podílíme se jak na pregraduální výuce farmaceutů i farmaceutických asistentů, stejně jako na jejich specializační průpravě. Více informací o možnostech stáží v naší lékárně zjistíte zde [odkaz]. Vzhledem k šíři činností se nemocniční lékárna FN Motol dělí na jednotlivá oddělení, která podle svého zaměření slouží především ambulantním pacientům – návštěvníkům lékárny, nebo pacientům hospitalizovaným v naší nemocnici. Často se ale samozřejmě tato činnost prolíná a jednotliví zaměstnanci se podílejí i na práci více oddělení.

Kromě svých základních činností, kterými jsou zajištění kvalitních bezpečných a účinných léčiv a výuka studentů, se pracovníci nemocniční lékárny podílí i na řadě dalších činností, kterými jsou např. podíl na stanovování lékové politiky nemocnice, konzultace lékařům a dalším zdravotnickým profesionálům v oblasti správného zacházení s léčivy, podíl na zajištění medikace pro klinická hodnocení léčiv, účast v etické komisi atd. Doufáme, že Vám návštěva našich stránek kromě hledaných informací přinese i určité přiblížení práce farmaceutického personálu v rámci nemocnice, ale i spoustu zajímavých informací pro Vás jako pacienty, partnery, zadavatele klinických hodnocení, studenty, uchazeče o atestaci a kolegy.

 

Představení oddělení

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY