O nás

Nemocniční lékárna FN Motol je jedním z pracovišť největší české nemocnice. Přestože pacientům je přístupná jen ze své malé části, jedná se o jedno z největších pracovišť svého druhu. Je ze své největší části umístěna ve třech nadzemní a dvou podzemních podlažích budovy ředitelství, dále má pracoviště umístěno v hale modré budovy pro dospělé. V současné době zde pracuje 27 lékárníků a 37 farmaceutických asistentů. Celkový počet zaměstnanců se blíží 90.

Nemocniční lékárna poskytuje vysoce specializovanou lékárenskou péči hospitalizovaným i ambulantním pacientům Fakultní nemocnice v Motole i dalším klientům. Můžete využít širokého sortimentu vydávaných léčiv, velkorysé provozní doby a především znalostí a schopností našeho personálu, jako i dobrého technologického vybavení našeho pracoviště. Stejně jako u jiných pracovišť fakultní nemocnice tvoří podstatnou část naší práce také výuka. Podílíme se jak na pregraduální výuce farmaceutů i farmaceutických asistentů, stejně jako na jejich specializační průpravě. Více informací o možnostech stáží v naší lékárně zjistíte zde [odkaz]. Vzhledem k šíři činností se nemocniční lékárna FN Motol dělí na jednotlivá oddělení, která podle svého zaměření slouží především ambulantním pacientům – návštěvníkům lékárny, nebo pacientům hospitalizovaným v naší nemocnici. Často se ale samozřejmě tato činnost prolíná a jednotliví zaměstnanci se podílejí i na práci více oddělení.

Kromě svých základních činností, kterými jsou zajištění kvalitních bezpečných a účinných léčiv a výuka studentů, se pracovníci nemocniční lékárny podílí i na řadě dalších činností, kterými jsou např. podíl na stanovování lékové politiky nemocnice, konzultace lékařům a dalším zdravotnickým profesionálům v oblasti správného zacházení s léčivy, podíl na zajištění medikace pro klinická hodnocení léčiv, účast v etické komisi atd. Doufáme, že Vám návštěva našich stránek kromě hledaných informací přinese i určité přiblížení práce farmaceutického personálu v rámci nemocnice, ale i spoustu zajímavých informací pro Vás jako pacienty, partnery, zadavatele klinických hodnocení, studenty, uchazeče o atestaci a kolegy.

Představení oddělení

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.