Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv - 2012

Originální barevná nemocnice posedmé

V České republice existuje jen jedna jediná nemocnice, kde si mohou malí pacienti malovat na zeď. A tou je Fakultní nemocnice v Motole. Už posedmé se sešli ve středu 3.listopadu hospitalizované děti společně s dobrovolníky u bílé stěny. Tentokrát symbolicky v sedmém patře na dětské lůžkové části. Za chvíli se na zdi objevili podzimní draci, barevné listí, zvířata a veselé postavičky. Originální obrázkovou galerii připravuje už druhým rokem Dobrovolnické centrum za podpory svých dárců a sponzorů.

V České republice existuje jen jedna jediná nemocnice, kde si mohou malí pacienti malovat na zeď. A tou je Fakultní nemocnice v Motole.

Už posedmé se sešli ve středu 3.listopadu hospitalizované děti společně s dobrovolníky u bílé stěny. Tentokrát symbolicky v sedmém patře na dětské lůžkové části. Za chvíli se na zdi objevili podzimní draci, barevné listí, zvířata a veselé postavičky. Originální obrázkovou galerii připravuje už druhým rokem Dobrovolnické centrum za podpory svých dárců a sponzorů.

"To je úžasné, malovat si takhle na stěnu," pochvalovala si zábavné odpoledne jedna z maminek. Další si přišla ještě navečer pořídit fotku s obrázkem své dcery. Na památku. 

Jsme rádi, že si barevné malování pochvalují nejen děti, ale i jejich rodiče a zdravotníci. Těšíme se, že se o úspěch této nevšední aktivity bude moci naše nemocnice podělit dál. Malí pacienti si totiž vzpomínku na jedno příjemné motolské odpoledne odvážejí i do vzdálených koutů republiky.

Děkujeme našim dobrovolníkům pomáhajícím ve svém volném čase a bez nároku na odměnu a taky šikovným dětem. Vždyť motolská galerie vznikla právě jejich zásluhou.

Renata Dohnalová
Dobrovolnické centrum

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY