Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv - 2012

Tereza Kostková rozdávala úsměvy dětem v nemocnici

Oblíbené růžové prasátko Peppa známé z vysílání televize Minimax vystoupilo z obrazovky a spolu s našimi celebritami pomáhá dětem tam, kde je to potřeba.

Praha, 7. června 2012

Oblíbené růžové prasátko Peppa známé z vysílání televize Minimax vystoupilo z obrazovky a spolu s našimi celebritami pomáhá dětem tam, kde je to potřeba. Společně s populární herečkou Terezou Kostkovou a jejím synem Toníkem navštívili kliniku dětské chirurgie Fakultní nemocnice v pražském Motole, kde společně rozveselili malé pacienty i jejich rodiče. V programu zábavného odpoledne nechybělo předání šeku v hodnotě 15 000 korun přednostovi oddělení zástupcem Minimaxu, za něž pořídí nadstandardní pomůcky pro prevenci proleženin a poskytující dětem při léčbě větší pohodlí. 

Každý pobyt v nemocnici je pro děti těžký, zvláště pokud jde o poúrazové stavy. Proto se Minimax rozhodl dětem tuto neveselou zkušenost alespoň trochu zpříjemnit. Tereza Kostková s Peppou a Toníkem rozdali na oddělení spoustu krásných hraček a odměnou jim byl úsměv dětí, které měly z návštěvy maskota obrovskou radost a alespoň na chvilku tak zapomněly na své bolístky.  Tereza si za přítomnosti rozverné Peppy  popovídala i s malými pacienty upoutanými po operacích na lůžko. „Jsem moc ráda, že jsem se této akce televize Minimax mohla zúčastnit jako její patronka. Každé rozptýlení je teď pro zdejší děti nesmírně důležité. Z prasátka Peppy jsou všechny nadšené, můj Toník ji také sleduje v televizi,“, dodala s úsměvem Tereza, která na oddělení mezi dětmi doslova zářila.  Děti, které nebyly upoutány na lůžko, si s Peppou přímo pohrály a vyfotily se s ní.  

Z netradičního odpoledne měl radost i personál dětského oddělení v Motole. Šek na 15 000 korun převzal její přednosta prof. MUDr. Jiří Šnajdauf, DrSc.: „Velice si vážíme peněžního daru poskytnutého televizí Minimax. Dětem za něj obstaráme potřebné pomůcky, na které v běžném rozpočtu již nezbývají prostředky. Zároveň chci také ocenit připravený program pro naše pacienty, celkově to byla velmi milá návštěva.“

Dětem v jejich cestě životem nepomáhají jen rodiče, vzdělávací instituce nebo četba. „Sledování vhodných televizních pořadů pomáhá malým divákům jim blízkou formou pochopit svět kolem nich, rozpoznat správné chování a rozvinout schopnosti. Animované Prasátko Peppa s mnoha prestižními oceněními ze zahraničí je jedním z takových doporučených pořadů a v tomto smyslu jsme naplánovali a uskutečnili naše dobročinné aktivity,“ uvedl za provozovatele Minimaxu Václav Mozer, Senior PR & Marketing Manager Chello Central Europe.

 

 

 

 

 

 

 

Návštěva Peppy v Motole byla součástí série akcí, které Minimax pro děti pořádá. Před dvěma týdny patronka Minimaxu pro dopravní prevenci Veronika Žilková za doprovodu své dcery Kordulky a maskota Peppy převáděla přes přechod prvňáčky a vysvětlovala jim, jak se správně chovat v silničním provozu.  Tuto akci podpořil BESIP. Nyní se připravuje další událost, Peppa si adoptuje zvířátko v brněnské ZOO a děti se při té příležitostí dozví spoustu zajímavostí.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY