Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16.4.2016 - Medici z 2. lékařské fakulty vyhráli soutěž Medik roku

V Nemocnici Strakonice, a.s. se o víkendu 16.–17. dubna 2016 uskutečnil už druhý ročník soutěže Medik roku. Vyhrál tým z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy ve složení: Roman Kalista (kapitán), Tereza Cihlářová, Eva Fürstová, Kvido Štěpánek a Daniel Vích. Druhý tým z 2. LF UK (B. Honesová, J. Lodin, M. Komoňová, M. Koblížek a S. Kovascová) obsadil 4. místo.

Celkem 75 studentů českých lékařských fakult si v rámci 11 disciplín ověřovalo své odborné vědomosti, pohotovost i zručnost v práci s přístroji. Šlo například o práci s laparoskopickým či endoskopickým trenažérem, testování znalostí z řady medicínských oborů, ale také o orientaci v medicínsko-právním prostředí.

„Akce splnila svůj účel, a to ukázat mladým medikům, že i malé oblastní nemocnice disponují moderním vybavením a skýtají pro nás zajímavé pracovní příležitosti. Zároveň jsme byli rádi, že jsme mohli reprezentovat naši motolskou lékařskou fakultu,“ uvedl Kvido Štěpánek, jeden z členů vítězného týmu. „Všude jako medici neustále slyšíme, co nás po škole čeká za zlé věci a jak jsme si to budoucí povolání špatně vybrali. My jsme však ze Strakonic odjížděli se zcela jinými pocity: optimistickými myšlenkami a výhledy do budoucnosti, a v neposlední řadě s chutí do dalšího studia,“ dodal.

Čestná uznání vítězům soutěže Medik roku 2016 předal v úterý 26. dubna ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. „Těší mě velký zájem studentů o tuto akci, jejich nadšení pro medicínu i schopnost týmové práce, kterou prokázali. Pro nemocnice je to zase skvělá příležitost setkat se s mladými kolegy a prezentovat jim současnou medicínu,“ řekl ministr během slavnostního setkání, kterého se účastnil i děkan 2. LF UK Vladimír Komárek, jihočeský hejtman Jiří Zimola a další pořadatelé soutěže.

Vzhledem k úspěšnosti akce a vysokému zájmu mediků organizátoři počítají i s dalšími ročníky, které se budou konat postupně ve všech jihočeských nemocnicích. „Touto i dalšími podobnými akcemi chceme budoucím lékařům vzkázat, že o ně jako o budoucí zaměstnance v našich nemocnicích máme zájem, chceme jim pomoci v profesním rozvoji a nabídnout jim zajímavou práci v příjemném kolektivu moderní nemocnice," doplnil Michal Čarvaš, člen představenstva Jihočeských nemocnic, a. s.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY