Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16.7.2019 - O kapku lepší focení

Nový projekt Nadačního fondu Kapka naděje a Fujifilm bude učit děti, jak zachytit svět kolem sebe.

Již 25. června 2019 odstartoval ve Fakultní nemocnici v Motole čtyřměsíční projekt s názvem O Kapku lepší focení s Fujifilm, kterého se účastní pět dospívajících dětí a pět výrazných českých fotografů coby jejich mentorů. Na projektu spolupracují Fujifilm a Nadační fond Kapka naděje. Cílem je inspirovat děti k tomu, aby se naučily pracovat s progresivním médiem, a ukázat jejich osobnost prostřednictvím tvůrčí práce. Z fotografií vznikne kalendář Kapky naděje na rok 2020, ale i výstava.

Nadační fond Kapka naděje ve spolupráci s Fujifilm připravil projekt, který propojí pět dospívajících dětí s profesionálními fotografy. Všech pět dětí se léčilo v motolské nemocnici s vážnou nemocí a jejich léčba ve větší či menší míře stále pokračuje. Nemoc výrazně ovlivnila jejich životy i život jejich rodiny. Zároveň ale rostou a dospívají. Jaký je jejich pohled na svět, co je zajímá, co je obklopuje? Na to se projekt zaměří. Fotografové se budou dětem věnovat v roli osobních mentorů a v průběhu čtyř měsíců s nimi budou podnikat výpravy do tajů fotografování. Expozice, kompozice, momentka – jak na to, aby fotka vyjádřila naše pocity, zachytila podstatu okamžiku nebo pomohla coby terapeutický proces. Půjde i o technické znalosti: každé z dětí dostalo k dispozici fotoaparát Fujifilm X-T100 se setovým objektivem a v rámci projektu si bude moct na základě rozvíjených schopností vyzkoušet i další techniku pro profesionální focení nebo natáčení.

Děti čekají společné workshopy, přednášky, soutěžní fotografické výzvy a příležitost učit se od zkušených odborníků, kteří jsou zároveň ambasadory Fujifilm: s dětmi bude spolupracovat David Gaberle, Tereza Linhartová, Pavlína Kubíčková, Petr Hajn a Vojta Hurych. Fotografové budou nejen děti učit, ale současně budou i oni sami dokumentovat svůj pohled na dětské osobnosti. Vznikne tak unikátní společné portfolio snímků, které bude propojením různých světů, zkušeností a představ. Pro děti je to velká příležitost, jak se posunout v tvůrčích i odborných znalostech, a věříme, že i pro fotografy bude setkání s mladými bojovníky inspirativní.

Fotografie pořízené během projektu budou podkladem pro kalendář Nadačního fondu Kapka naděje na rok 2020 a připravuje se souborná putovní výstava, která projekt představí široké veřejnosti.

Tisková zpráva:

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY