Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20.2.2019 - Den dětské onkologie

Již 5. rokem se v polovině února (tentokrát připadlo na sobotu 16.2.) konala akce na podporu onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.

Den dětské onkologie pořádá spolek HAIMA CZ a Můj nový život, z.s..  Ambasadorem byl tradičně herec Jiří Mádl, který od začátku projektu pomáhá s organizací a medializací akce.

Hlavním tématem letošní akce bylo „Pozdní následky onkologické léčby“, o kterém na veřejné besedě pohovořili lékařky z Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FNM MUDr. Jarmila Kruseová, Ph.D., MUDR. Petra Keslový a MUDr. Lucie Hrdličková (hlavní organizátorka a zakladatelka projektu Můj nový život) a vyléčení pacienti Magdaléna Lundáková a Jan Blodek (předseda spolku HAIMA).

Podtitulem akce byl „Den rekordů a zábavy pro všechny“, proto jste se mohli podívat do největšího krasohledu, kreslit obří tužkou nebo se vyfotit s největší čajovou konvicí a fotku po označení #dendetskeonkologie na Instagramu nechat vytisknout a umístit do obří mozaiky. Aby to nebylo jen o stávajících rekordech, probíhal pokus o zápis do České knihy rekordů a to navázáním nejdelší zlaté stuhy, kterou si mohl za symbolickou cenu zakoupit každý na místě. Rekord se povedl a stuha měla 1215 m.

Během celého dne vystoupala řada muzikantů (Pískomil se vrací, Plavci, Sabina Křováková, Vojta Kotek & band, Honza Vančura & band, BeatSolčy, Iby Pop, Chai). Autogramy rozdávali Jiří Mádl, Ondřej Sokol, Eliška Křenková, Anna Fialová nebo Zdeněk Korint autor knih Básničky pro děti. A jako překvapení vystoupil zpěvák Mikolas Josef.

Akce byla provázena „Šálovou kampaní solidarity“, šály a čepice různých barev s logem Dne dětské onkologie byly k zakoupení na stánku HAIMA a Můj nový život. Další upomínkové a propagační předměty byli u stánků Kapka naděje, Pink bubble nebo Nové háro, kde bylo možné se rovnou nechat ostříhat a vlasy darovat.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY