Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20.2.2019 - Den dětské onkologie

Již 5. rokem se v polovině února (tentokrát připadlo na sobotu 16.2.) konala akce na podporu onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.

Den dětské onkologie pořádá spolek HAIMA CZ a Můj nový život, z.s..  Ambasadorem byl tradičně herec Jiří Mádl, který od začátku projektu pomáhá s organizací a medializací akce.

Hlavním tématem letošní akce bylo „Pozdní následky onkologické léčby“, o kterém na veřejné besedě pohovořili lékařky z Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FNM MUDr. Jarmila Kruseová, Ph.D., MUDR. Petra Keslový a MUDr. Lucie Hrdličková (hlavní organizátorka a zakladatelka projektu Můj nový život) a vyléčení pacienti Magdaléna Lundáková a Jan Blodek (předseda spolku HAIMA).

Podtitulem akce byl „Den rekordů a zábavy pro všechny“, proto jste se mohli podívat do největšího krasohledu, kreslit obří tužkou nebo se vyfotit s největší čajovou konvicí a fotku po označení #dendetskeonkologie na Instagramu nechat vytisknout a umístit do obří mozaiky. Aby to nebylo jen o stávajících rekordech, probíhal pokus o zápis do České knihy rekordů a to navázáním nejdelší zlaté stuhy, kterou si mohl za symbolickou cenu zakoupit každý na místě. Rekord se povedl a stuha měla 1215 m.

Během celého dne vystoupala řada muzikantů (Pískomil se vrací, Plavci, Sabina Křováková, Vojta Kotek & band, Honza Vančura & band, BeatSolčy, Iby Pop, Chai). Autogramy rozdávali Jiří Mádl, Ondřej Sokol, Eliška Křenková, Anna Fialová nebo Zdeněk Korint autor knih Básničky pro děti. A jako překvapení vystoupil zpěvák Mikolas Josef.

Akce byla provázena „Šálovou kampaní solidarity“, šály a čepice různých barev s logem Dne dětské onkologie byly k zakoupení na stánku HAIMA a Můj nový život. Další upomínkové a propagační předměty byli u stánků Kapka naděje, Pink bubble nebo Nové háro, kde bylo možné se rovnou nechat ostříhat a vlasy darovat.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY