Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21.6.2019 - Praha královská

Až budete procházet nemocnicí, zastavte se a podívejte se na překrásné historické fotografie Prahy. Vystaveny jsou v přízemí v průchozí chodbě mezi hlavní halou a uzlem C (ambulance III. chirurgické kliniky 2. LF UK a FN Motol).

Čtvrteční podvečer, příjemná klidná atmosféra v průchozí chodbě III. chirurgické kliniky. Na stěnách visí velkoformátové černobílé a hnědobílé historické fotografie staré Prahy, Prahy před více než 100 lety, Prahy císaře Františka Josefa I.. Výstava je prvním počinem nadačního projektu Pavla Scheuflera.

Pavel Scheufler je českým publicistou, historikem fotografie a fotografem. Dlouhé roky se zabývá převážně historickými fotografiemi z dob Rakouska-Uherska. Stejně tak je laděná i výstava, která poukazuje na hodnoty historického dědictví fotografie. Vystavené fotografie pochází z rodinné sbírky autora.

Hostem a úvodním řečníkem byl emeritní přednosta, pan prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc. Ve svém projevu poukázal na umění a preciznost starých fotografů a naopak na rychlost a náhodnost, kterou vznikají dnešních fotografie. Nechyběl přednosta III. chirurgické kliniky pan prof. MUDr. Robert Lischke, Ph.D. a ani náš fotograf (který rychle cvaká). Posuďte sami, zda jsou jeho práce dílem náhody či promyšlenou kompozicí pohybujících se osob.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY