Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29.4.2019 - Surogátní mateřství

Surogátní neboli náhradní mateřství bylo nosným tématem semináře Mezioborové problematiky neonatologie 21. století, který se uskutečnil 25. 4. 2019 v kinosále ve Fakultní nemocnici v Motole.

Na celodenním semináři promluvilo mnoho odborníků a to nejenom z lékařského prostředí. Hovořilo se o právních aspektech náhradního mateřství, a to jak z pohledu advokáta (JUDr. Ing. Lukáš Prudil, Ph.D., AK PRUDIL a spol., s.r.o.), tak z pohledu právníka nemocnice (Mgr. Aleš Jílek, Právní odbor FN Motol). Nebyla opomenuta ani etika náhradního mateřství (Mgr. Věra Franková, PH.D. et Ph.D. Ústav humanitních studií v lékařství 1. LF UK). 

Probrala se Sexualita neplodných párů (MUDr. Zlatko Pastor, Ph.D., Gynekologicko-porodnická klinika 2. LF UK a FN Motol) i psychologické a psychiatrické aspekty u dětí z náhradního mateřství (Doc. PhDr. Jana Kocourková a MUDr. Jiří Koutek, Ph.D., Dětská psychiatrická klinika 2. LF UK a FN Motol).

Pozornost byla věnována i alternativám jako transplantace dělohy (MUDr. Roman Chmel, Ph.D., Gynekologicko-porodnická klinika 2. LF UK a FN Motol) nebo darování vajíček (MUDr. Radka Jarošová, GENNET Praha).

Odborným garantem akce byl MUDr. Miloš Černý Novorozenecké odd. s JIRP, Gynekologicko-porodnická klinika 2. LF UK a FN Motol. Uvítání se zhostil MUDr. Martin Holcát, MBA, náměstek pro léčebně preventivní péči a prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., děkan 2. LF UK.

Dalšími přednášejícími byli:

  • MUDr. Mgr. Jolana Kopsa Těšinová, Ph.D., Ústav veřejného zdravotnictví a medicínského práva 1. LF UK a VFN
  • MUDr. David Rumpík, Ph.D., Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín
  • Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D., Gynekologicko-porodnická klinika 2. LF UK a FN Motol

Program:

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY