Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6.5.2019 - Za motolské hrdiny!

Na první květnovou neděli 5. 5. 2019, na den, kdy Mezinárodní konfederace porodních asistentek oslavuje svoji profesi již od roku 1992, byl naplánován Běh pro miminka do dlaně.

Přestože bylo chladné počasí, dostavilo se téměř 700 běžců, kteří tak podpořili neonatologická centra. 

Letos se běh uskutečnil v oboře Hvězda. Na programu byla procházka pro rodiny v délce asi 2 km s devíti stanovišti, jež provází miminka do dlaně. Dále dva běžecké závody a to na 2 a 5 km. Startovné bylo 500 Kč, 300 Kč získá vždy jedno ze zvolených neonatologických center formou hlasovacího purpurového srdíčka a 200 Kč je určeno pro Nedoklubko na aktivity spojené s podporou rodičů po předčasném porodu. Celkem se podařilo vybrat 183 600 Kč a z toho 57 000 Kč poputuje na neonatologické centrum ve Fakultní nemocnici v Motole.

Tímto všem, kteří pro FN Motol vhodili své srdíčko, děkujeme!

Mimo běh a procházku bylo možné si pohrát v dílničkách, pochutnat si na kávě nebo bramborácích. Akcí provázel Aleš Valenta a Elen Černá. O zahřátí před hlavním závodem se postarala Hanka Kynychová. FN Motol reprezentovalo 13 běžců v trikách s heslem „Za motolské hrdiny“. Symbolický šek v závěru akce přišel převzít sám pan primář Novorozeneckého oddělení s JIRP, Gynekologicko-porodnické kliniky 2. LF UK a FNM MUDr. Miloš Černý.

Více se můžete dočíst: https://www.nedoklubko.cz/2019/05/06/beh-pro-miminka-do-dlane-hlavniho-mesta-prahy-je-za-nami/

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY