Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

05.02.2020 - O Kapku lepší výstava

Ve středu 5. 2. 2020 proběhla vernisáž "O Kapku lepší výstava" a je vyvrcholením projektu, který připravil Nadační fond Kapka naděje ve spolupráci s Fujifilm CZ. Propojil pět dospívajících dětí s profesionálními fotografy. Snímky, které jsou u nás vystavené, jsou výsledkem čtyřměsíční spolupráce, setkávání se a povídání dětí a fotografů.

Jak pět dětí vidí svou každodennost a jak pět fotografů vidí je? To je podtitul výstavy, která bude k vidění po celý únor v hlavní hale dospělé části FN Motol. Snímky vznikly v rámci čtyřměsíčního projektu s názvem O kapku lepší focení s Fujifilm, kterého se účastnilo pět dospívajících dětí a pět výrazných českých fotografů coby jejich mentorů.

Výstava je vyvrcholením projektu, který připravil Nadační fond Kapka naděje ve spolupráci s Fujifilm. Propojil pět dospívajících dětí s profesionálními fotografy. Cílem bylo inspirovat děti k tomu, aby se naučily pracovat s progresivním médiem, a ukázat jejich osobnost prostřednictvím tvůrčí práce.

Všech pět dětí se léčilo v motolské nemocnici s vážnou nemocí a jejich léčba ve větší či menší míře stále pokračuje. Nemoc výrazně ovlivnila jejich životy i život jejich rodiny. Zároveň ale rostou a dospívají. Aby děti získaly potřebné zkušenosti a mohly se prostřednictvím fotografií vyjádřit, jaký je jejich pohled na svět, co je zajímá, co je obklopuje, získaly své osobní učitele. Fotografové se dětem věnovali v průběhu čtyř měsíců a podnikali s nimi výpravy do tajů fotografování. Expozice, kompozice, momentka – jak na to, aby fotka vyjádřila naše pocity, zachytila podstatu okamžiku nebo pomohla coby terapeutický proces. Každé z dětí dostalo k dispozici fotoaparát Fujifilm X-T100 se setovým objektivem.

Děti měly možnost zúčastnit se workshopů, přednášek a učily se od zkušených odborníků, kteří jsou zároveň ambasadory Fujifilm: s dětmi spolupracovali David Gaberle, Tereza Linhartová, Pavlína Kubíčková, Petr Hajn a Vojta Hurych. Fotografové děti nejen učili, ale současně i oni sami dokumentovali svůj pohled na dětské osobnosti. Vzniklo tak nejen unikátní společné portfolio snímků, které je propojením různých světů, zkušeností a představ, ale také silné vazby a přátelství.

Fotografie pořízené během projektu jsou k vidění na výstavě od 1. – 29. února 2020.

Kontakt pro další informace:
NF Kapka naděje, Eva Královcová
eva.kralovcova@kapkanadeje.cz
724 951 369

Fotogalerie: 

Tisková zpráva: 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY