Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28.02.2020 - INFORMACE PRO PACIENTY K EPIDEMII KORONAVIRU

Speciální infolinka SZÚ 724 810 106 je v provozu denně od 9 do 21 hodin. Zde je možné poradit se o všem, co souvisí s epidemií koronaviru.

 

 

Prosíme pacienty, kteří se chystají navštívit naši nemocnici:

1. Pokud máte příznaky respiračního onemocnění a současně jste pobýval/a v místech, která jsou vyhlášená jako rizikové oblasti pro šíření infekce Covid-19 (nový koronavirus), abyste svou (plánovanou) návštěvu nemocnice odložili.

V nezbytném případě do nemocnice přicházejte pouze přes urgentní příjmy (dětí nebo dospělých, vstupy od příjezdu sanitních vozů) a neprocházejte zbytečně jinými částmi nemocnice.

2. Pokud nemáte příznaky respiračního onemocnění (kašel, teplota, dušnost, bolesti na hrudi), ale byli jste v rizikových oblastech v období předchozích 14 dnů, abyste nejprve kontaktovali místně příslušné pracoviště krajské hygienické stanice a svůj pobyt v rizikové oblasti konzultovali s pracovníky epidemiologických oddělení.

Onemocnění Covid-19 probíhá pod obrazem chřipkového onemocnění a má podobné důsledky pro zdraví pacientů (u většiny lehký průběh, u části pacientů těžší).

Je důležité dodržovat respirační hygienu, hygienu rukou a řídit se pokyny zdravotníků.

Všechny důležité informace najdete na webu Státního zdravotního ústavu www.szu.cz a také na jednotlivých hygienických stanicích (v Praze to jsou pobočky Hygienické stanice Hlavního města Prahy – www.hygpraha.cz)

Speciální infolinka SZÚ 724 810 106 je v provozu denně od 9 do 21 hodin. Zde je možné poradit se o všem, co souvisí s epidemií koronaviru.

Děkujeme, že chráníte sebe i všechny ve vašem okolí. 

Dokument ke stažení: 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY