Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

REGN-CoV2 – indikace a aplikace

Přípravek je určený ambulantním pacientům s rizikem vážného průběhu covid-19, případně pacientům hospitalizovaným z jiné příčiny než covid-19. Není určený pacientům, kteří jsou hospitalizovaní z důvodu vážného průběhu covid-19. Podání je nutné hned na počátku nemoci, která byla potvrzena pozitivním testem na SARS-CoV-2 a při přítomnosti maximálně lehkých příznaků, které netrvají déle než 7 dní.

Pacienti, pro které bude tento druh léčby vhodný, musí splňovat daná indikační kritéria daná Rozhodnutím MZ ČR. Patří sem například pacienti po transplantaci, onkologičtí a hematoonkologičtí pacienti s probíhající léčbou, pacienti s autoimunitními onemocněními a imunodeficity plicními onemocněními s vážným průběhem, pacienti s diabetes mellitus I. typu (cukrovka), řadou neurologických onemocnění léčených imunomodulačními léky a další vybrané skupiny rizikových pacientů.

Pacienty mohou k podání přípravku REGN-CoV2 indikovat jak praktičtí lékaři a ambulantní specialisté, tak i nemocniční lékaři.

 

INFORMACE PRO LÉKAŘE:

  1. Česká lékařská komora (včetně seznamu infuzních míst v ČR)

telefon pro lékaře: 606 671 495 (Po – Pá: 7 – 15:30 hodin)

APLIKACE V INFUZNÍM MÍSTĚ:

1. vstupní pohovor s lékařem
Lékař nemocnice ověří zadání pacienta v ISIN (bez něj není aplikace možná). Pacient mu předá vyplněný Indikační list a
výpis ze své dokumentace (epikríza – nutné mít s sebou!!!) a je seznámen s informacemi souvisejícími s přípravkem a
jeho podáním.

2. infuzní podání léku
Trvá cca 1 hodinu, objem infuze je 270 ml.

3. sledování po podání infuze
Pacient zůstává v infuzním centru ještě cca dalších 60 min kvůli pozorování.

Kde nás najdete?

Fakultní nemocnice v Motole
V Úvalu 84
Praha 5
150 06

Pneumologická klinika, budova č. 21

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
!!! Přístup do budovy Pneumologické kliniky je pro tyto pacienty odlišný než u ostatních pacientů. Je nutné použít zadní vchod do budovy!!!

Pokud pacient přijede vlastním vozidlem (anebo je osobním vozidlem přivezen), nesmí v místě vstupu do budovy parkovat. Blokoval by tím ostatní přijíždějící, a to včetně sanitních vozů, zásobování, zavážení léků, kyslíku apod. Děkujeme za pochopení.

 

Léčivý přípravek casirivimab-imdevimab, známý také jako REGN-CoV2 (výrobci Regeneron/Roche) obsahuje dvě monoklonální protilátky proti takzvanému S-proteinu (spike proteinu) nového koronaviru SARS-CoV2. S-protein je virová bílkovina, která umožňuje viru navázat se na cílové místo hostitelských buněk (v našem případě u člověka), a ty tak infikovat a dále se množit. Jde o stejný protein, který vlastně “vyrábí” naše tělo po podání mRNA vakcín, čímž se spouští vlastní imunitní odpověď očkovaného člověka s tvorbou protilátek.

Přípravek casirivimab-imdevimab nicméně, na rozdíl od vakcín, funguje okamžitě vazbou na cílová místa viru. Každá z protilátek se totiž váže na jiné místo S-proteinu. Tím mu zabraňuje infikovat buňky a dále se množit.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY