Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2015

Movember

Nechat si během listopadu narůst knír či zlepšit svou pohybovou aktivitu. To je hlavním letošním mottem tradiční mezinárodní osvětové kampaně, která je zaměřená na zdraví mužů. Jejím cílem je přispět k jejich šťastnějšímu, zdravějšímu a delšímu životu. Největší česká nemocnice se jí zúčastňuje historicky poprvé a to ve spojení s tradičním pražským fotbalovým klubem.

Motolští lékaři operovali v Kambodži

Lékaři z motolské nemocnice operovali v rámci humanitárního projektu MEDEVAC kambodžské děti s vrozenými srdečními vadami

Čínská státní delegace ve FNM 15.6. 2015

FN Motol bude úzce spolupracovat s Pekingskou dětskou nemocnicí Tisková zpráva ze dne 15.června 2015 Vzájemná spolupráce mezi oběma nemocnicemi s důrazem na pediatrický výzkum, školení zdravotních pracovníků a standardizaci diagnostických a léčebných metod je předmětem smlouvy, kterou uzavírají na dobu tří let Fakultní nemocnice v Motole a Pekingská dětská nemocnice (Beijing Children's Hospital, Capital Medical University). Memorandum bylo podepsáno u příležitosti pondělní návštěvy čínské delegace ve FN Motol, jejíž součástí byla i prohlídka vybraných pracovišť dětské části.

Energetické nápoje - 21.5. 2015

Kardiologové varují před konzumací energetických nápojů u dětí a dospívajících Tisková zpráva ze dne 21.května 2015 V současné době konzumují děti a mladiství stále více energetických nápojů. Tedy těch, které obsahují kofein, taurin, cukr nebo sladidla a další povzbuzující ingredience. Bohužel velké množství spotřebovaných nápojů, a v nich obsažený kofein, u nich může vyvolat závažné nežádoucí příznaky, jako je srdeční arytmie a zvýšený krevní tlak. Kombinace s alkoholem pak může být pro nevyzrálý organismus dokonce smrtelná.

Charitativní projekt Dětského kardiocentra - 21.5. 2015

Kresby dětí pomůžou Dětskému kardiocentru FN Motol Tisková zpráva ze dne 21.května 2015 „Děti dětem“ je název charitativního projektu, který pořádá Dětské kardiocentrum Fakultní nemocnice v Motole. Hlavní ideou je srdce, ať už vlastní nebo to, komu je tvorba věnována, tedy dětem s nemocným srdcem. Výtěžek z charitativní aukce, ve které se budou vybraná díla dražit, bude věnován na zlepšení péče o malé pacienty s nemocným srdcem.

Snídaně s novináři - 6.5. 2015

Pozor na malé lithiové baterie - děti je polykají stále častěji Tisková zpráva ze dne 6.května 2015 Vdechnutí nebo polknutí cizího tělesa je velmi častým jevem u dětí a počet takovýchto případů se kontinuálně zvyšuje. Například v USA vdechnutý předmět či potravina způsobí smrt u cca 4000 dětí ročně. Ve FN Motol je každý rok ošetřeno kvůli poleptanému jícnu, polknutému či vdechnutému cizímu tělesu více než 100 dětí. Strmý nárůst případů čeští lékaři zaznamenávají u požití malých lithiových baterií, které dokáží rozleptat sliznici jícnu již do jedné hodiny od požití. V posledních 5 letech řeší ve FN Motol tento stav minimálně jednou za měsíc.

FN Motol otevírá nejmodernější urgentní příjem v ČR - 28.4. 2015

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY