Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12.7.2019 - TZ - rehabilitační trenažér ulehčí cestu k soběstačnosti

Spinální jednotka Fakultní nemocnice v Motole obdržela od společnosti Kaufland rehabilitační trenažér. Lidem na vozíku ulehčí cestu k soběstačnosti.

Výtěžek z vánoční sbírky v celkové výši 4 707 960 korun proměnila společnost Kaufland ve spolupráci s organizací Cesta za snem v rehabilitační trenažéry, které pomáhají lidem na vozíku ulehčit cestu ke sportu a soběstačnosti. Celkem společnost Kaufland předala vybraným organizacím a jednotlivcům v celé České republice 48 posilovacích trenažérů. V Praze rozdala šest trenažérů, jeden z nich obdržela v pátek 12. července Spinální jednotka Fakultní nemocnice v Motole.

 „Cílem naší vánoční sbírky bylo ulehčit handicapovaným jejich cestu ke sportu a soběstačnosti. Pohyb je totiž, zvláště pro člověka na vozíku, důležitý. Posilovací trenažér je rehabilitační novinkou, která lidem s poraněním míchy pomáhá při posilování horní části těla a ulehčuje jejich další sportovní vyžití,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Prostřednictvím sbírky měli zákazníci Kauflandu možnost podpořit handicapované přímo ve svém regionu. V Praze trenažér obdržel například mistr světa a držitel pěti paralympijských medailí v plavání Jan Povýšil, který v patnácti letech utrpěl úraz na toboganu v italském vodním parku. „Pamatuju si, jak jsem klesal ke dnu a sledoval spolužáky, kteří plavali na hladině. Nikdo si mě nevšiml,“ vzpomíná paralympijský medailista. Po dlouhých minutách bylo bezvládné tělo chlapce vytaženo a zahájeno oživování. Janovi, který prožil klinickou smrt, se podařilo vrátit se zpátky. Přežil. Jeho mozek naštěstí nebyl poškozen. Přerušená mícha ale zapříčinila, že po zbytek života bude sedět na vozíku. Už v rehabilitačním ústavu, jen pár měsíců po této události, opět začal plavat. Netrvalo dlouho a stal se členem české reprezentace. „Sport mi pomohl znovu nastartovat život naplno. Dal mi disciplínu a sebevědomí. Dnes mám ženu, malou dcerku a žiju v podstatě normální život,“ říká Jan Povýšil.

Kromě Jana Povýšila převzala trenažér již zmíněná Spinální jednotka Fakultní nemocnice v Motole, dále pak Centrum Paraple, Sportovní klub vozíčkářů Praha, Nadační fond Regi Base a studentka Kateřina S.

Vánoční sbírka probíhala v období od 26. listopadu do 9. prosince 2018. Zákazníci mohli na všech prodejnách Kaufland zakoupit vánoční jmenovky v hodnotě 30 Kč, a přispět tak na pomoc handicapovaným přímo ve svém regionu. Dvoutýdenní sbírka vynesla celkem 4 707 960 korun, za které společnost  Kaufland pořídila dohromady 48 rehabilitačních trenažérů.

Tisková zpráva: 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY