Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

04.06.2020 - Mimořádné odměny pro zdravotníky ošetřující pacienty s covid-19

Při vyplácení těchto mimořádných odměn nebylo rozlišováno, zda se jedná o lékaře nebo sestru, kritériem byla pouze délka jednotlivé pracovní směny. Celkem se mimořádné odměny týkaly několika stovek zaměstnanců a uvedená částka se vztahuje na období březen až květen 2020 (viz Tabulka mimořádných odměn).

Pro ošetřování pacientů s prokázanou nákazou viru covid-19 byla ve FN Motol od března do května vyčleněna dvě speciální pracoviště. Tzv. Covid jednotka, kde byli ošetřování pacienti s těžším průběhem onemocnění, kteří vyžadovali péči na ventilovaných lůžkách. Pacienti s méně závažnými příznaky pak byli hospitalizováni na speciálním oddělení s oxygenoterapií.

Výše mimořádných odměn se lišila, a to v závislosti na charakteru pracoviště a náročnosti poskytované péče. U zdravotníků, kteří pečovali o covid pacienty jen nárazově (fyzioterapeuti, operatéři, RTG laboranti apod.), byla výše mimořádných odměn stanovena na 500,- Kč za každou i započatou hodinu.

1. Covid jednotka + Jednotky intenzivní péče (pacienti s těžkým průběhem nemoci) 

  • 8hodinová směna:         4 000,- Kč
  • 12hodinová směna:       6 000,- Kč

2. Oddělení s oxygenoterapií (pacienti s lehčím průběhem nemoci)

  • 8hodinová směna:         3 000,- Kč
  • 12hodinová směna:       5 000,- Kč

 

Mimořádné odměny budou zdravotníkům vypláceny i nadále, pokud budou o pacienty s tímto onemocněním pečovat.

Plánované odměny za rok 2019, tzv. roční bonusy budou vzhledem k mimořádné pandemické situaci zaměstnancům FN Motol vyplaceny pravděpodobně v druhé polovině tohoto roku. Jejich výše se bude odvíjet od toho, co nemocnici umožní připravovaná kompenzační vyhláška.

Tisková zrpáva: 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY