Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27.02.2020 - Návštěva premiéra a ministra zdravotnictví ve FN Motol

Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem navštívil Fakultní nemocnici v Motole. Hlavními tématy jednání vládních představitelů s vedením největší české nemocnice byly budoucí investice, vytvoření Národního onkologického centra a stipendijní program pro studenty zdravotnických oborů.

Podobně jako ve všech nemocnicích, kam už v minulých měsících premiér s ministrem zdravotnictví zavítal, byly potřebné finanční investice jedním z nejdůležitějších bodů společného jednání zástupců vlády a nemocnice. Dalším zásadním tématem byla problematika nedostatku sester, jejich motivace a kvalita prestiže zdravotního povolání. „Pokud dokážeme sestrám nabídnout i odpovídající a cenově dostupné ubytování, věřím, že to zásadně napomůže vyřešit nedostatek sester, se kterým se neustále potýkáme,“ uvedl Miloslav Ludvík, ředitel FN Motol, k plánované stavbě ubytovny pro sestry v areálu nemocnice.

Státní finanční podpora byla premiérem přislíbena také na zřízení Národního onkologického centra. Budování jeho zázemí začne v příštím roce a umístěné bude v samostatném nemocničním pavilonu.

Součástí dvouhodinové návštěvy Fakultní nemocnice v Motole bylo i diskusní setkání premiéra a ministra zdravotnictví se zaměstnanci FN Motol. Ty zajímaly především otázky týkající se epidemie koronaviru a jeho dopadu na nemocnici, problematiky elektronických neschopenek, nedostatečného fungování sítě praktických lékařů a přetíženosti nemocničních urgentních příjmů a také stále se zvyšujícího administrativního zatížení zdravotnického personálu.

Fotogalerie:

Tisková zpráva:

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY