Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Archiv zpráv za rok 2013

Běžecký seriál Run Tour pomohl Dětskému kardiocentru v Motole

Druhý ročník běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour měl za cíl dvě věci; zvednout Česko z gauče a přispět nejen ke zdraví účastníků, ale i dětí, které jsou hospitalizované na Dětském kardiocentru FN v Motole.

Úkolem, který si pořadatelé závodů na začátku stanovili, bylo vybrat minimálně 300 000 korun právě pro oddělení, jenž se zabývá diagnostikou
a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév. Nakonec se podařilo vybrat více  než dvojnásobek, a tak na konto Dětského kardiocentra putuje částka 750 000 Kč.

 

Díky více než 7 000 běžcům, kteří se do jednotlivých závodů zapojili, tak z rukou moderátorů Lucie Borhyové, Reye Korantenga, Michala Hrdličky, zpěvačky Kristiny, Davida Svobody, Mirky Knapkové a zástupců České pojišťovny v čele s předsedou představenstva panem Lucianem Cirinou, putoval šek řediteli nemocnice JUDr. Ing. Miloslavovi Ludvíkovi, MBA. „Nestává se často, že by tak vysokou sumu věnoval nemocnici jeden projekt. Za akce, jako je RunTour, jsme nesmírně vděčni, především proto, že mají smysl. Člověk si zasportuje a navíc má i dobrý pocit, že udělal něco prospěšného. Za což chci všem, kteří se ho účastní moc poděkovat,“ uvedl Ludvík. „Jsem moc ráda, když mohu takovou věc podpořit, účastním se více takových projektů. Vidět ty děti, které tráví čas na lůžku místo pobíháním venku, mě opravdu dojímá, hlavně proto, že sama mám malého syna. Pevně věřím, že se zdejším lékařům podaří jejich srdíčka, co nejdříve uzdravit,“ dodala Lucie Borhyová.

 

Na startovní čáru poslední etapy běžeckých závodů, která se uskutečnila v sobotu 5. října na pražské Ladronce, se již tradičně postavil olympijský vítěz David Svoboda se svým dvojčetem Tomášem a skifařka Miroslava Knapková. „Spolupráce s profesionálními sportovci a vítězi olympiády si velmi vážíme. I díky nim se nám daří pořád něco vylepšovat a věříme, že přitahují zájem amatérských sportovců, kteří si s nimi chtějí poměřit své síly. I proto vybíráme větší částky na charitativní účely,“ uvedl ředitel závodu Milan Beneš.

 

Za Fakultní nemocnici v Motole se přihlásilo také několik desítek běžců, z dětského kardiocentra běželo patnáct zdravotníků i s profesorem Janem Janouškem.

Své želízka v ohni do ostrého závodu nasadil i mediální partner TV Nova, jejíž tým reprezentovali: Dana Batulková, Petra Svoboda, Jana Marečková, Berenika Kohoutová, Emma Smetana, Ladislav Hruška, Inna Puhajková, Dalibor Gondík a další.

Počasí běžcům přálo a už teď se těšíme na další ročník.

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY