Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Struktura nemocniční lékárny

Nemocniční lékárna FN Motol (NL FN Motol) je nemocniční lékárnou s odbornými pracovišti ve smyslu vyhlášky o věcných a technických požadavcích na zdravotnická zařízení a klasifikace SÚKL. Jedná se o pevnou organizační součást Fakultní nemocnice v Motole již od počátku devadesátých let, předtím byla součástí Lékárenské služby při ÚNZ hlavního města Prahy. Jedná se o jednu z největších lékáren v České republice, zaměstnávající zhruba 90 lidí. Zabývá se výdejem a přípravou léčiv pro ambulantní pacienty i hospitalizované. Připravujeme léčiva nesterilní i sterilní, včetně cytostatik. Zabýváme se i hromadnou přípravou v šaržích. Naše kontrolní laboratoř kromě vstupní, výstupní a mezioperační kontroly připravovaných léčiv také zhotovuje laboratorní roztoky a jiné chemikálie. Nepřehlédněte také nabídku zdravotnických prostředků, které vydáváme na poukazy i formou volného prodeje. Podílíme se také na zabezpečení řádného zacházení s léčivy v rámci klinických hodnocení. Na poli pedagogické činnosti se věnujeme kolegům v pregraduální výchově na farmaceutických fakultách a VOŠ – obor farmaceutický asistent formou stáží a výchovou odborníků v rámci specializačního vzdělávání farmaceutů, pro což jsme akreditovaným pracovištěm.

Nemocniční lékárna se pro zabezpečení svých jednotlivých speciálních činností dělí na jednotlivá oddělení, jak je vidět na schématu.

Každé oddělení má svého vedoucího, kterým je lékárník s příslušnou specializací (atestací) a úsekovou farmaceutickou asistentku, rovněž se specializací. Vedoucí všech oddělení podléhají přímo vedoucímu lékárníkovi. Vedoucí lékárník je přímým podřízeným ředitele FN Motol.

 

Vysvětlivky ke schématu:

HVLP: Hromadně vyráběné léčivé přípravky

CPC: Centrální příprava cytostatik

PSL: Příprava sterilních léčiv

IPLP: Individuálně připravované léčivé přípravky

ZP: zdravotnické prostředky

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY