Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

REGN-COV2 – indikace a aplikace

Přípravek je určený ambulantním pacientům s rizikem vážného průběhu covid-19, případně pacientům hospitalizovaným z jiné příčiny než covid-19. Není určený pacientům, kteří jsou hospitalizovaní z důvodu vážného průběhu covid-19. Podání je nutné hned na počátku nemoci, která byla potvrzena pozitivním testem na SARS-CoV-2 a při přítomnosti maximálně mírných nebo středně závažných příznaků, které netrvají déle než 10 dní (podání je vhodné co nejdříve). Přípravek je možné podávat i pacientům bezpříznakovým, pokud splňují indikační kritéria.

Pacienti, pro které bude tento druh léčby vhodný, musí splňovat daná indikační kritéria daná Rozhodnutím MZ ČR. Patří sem například všichni pacienti na 65 let věku, pacienti nad 55 let s některým přidruženým onemocněním (vysoký krevní tlak, jiné kardiovaskulární onemocnění, chronické onemocnění dýchacích cest), pacienti po transplantaci, onkologičtí a hematoonkologičtí pacienti s probíhající léčbou, pacienti s autoimunitními onemocněními a imunodeficity, plicními onemocněními, pacienti s cukrovkou jakéhokoliv typu, řadou onemocnění léčených imunomodulačními léky (např. revmatologická, neurologická a jiná onemocnění), pacienti s BMI (body mass indexem) ≥ 35 a další vybrané skupiny rizikových pacientů.

Pacienty mohou k podání přípravku REGN-COV2 indikovat jak praktičtí lékaři a ambulantní specialisté, tak i nemocniční lékaři.

INFORMACE PRO LÉKAŘE:

  1. Žádanka nejlépe funguje po stažení v programu Adobe Reader.
     
  2. Ministerstvo zdravotnictví ČR (včetně seznamu infuzních míst v ČR)

telefon pro lékaře: 606 671 495 (Po – Pá: 7 – 15:30 hodin)

APLIKACE V INFUZNÍM MÍSTĚ:

1. vstupní pohovor s lékařem
Lékař nemocnice ověří zadání pacienta v ISIN (bez něj není aplikace možná). Pacient mu předá vyplněný Indikační list a
výpis ze své dokumentace (epikríza – nutné mít s sebou!!!) a je seznámen s informacemi souvisejícími s přípravkem a
jeho podáním.

2. infuzní podání léku
Trvá cca 1 hodinu, objem infuze je 270 ml.

3. sledování po podání infuze
Pacient zůstává v infuzním centru ještě cca dalších 60 min kvůli pozorování.

Kde nás najdete?

Fakultní nemocnice v Motole
V Úvalu 84
Praha 5
150 06

Pneumologická klinika, budova č. 21

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
!!! Přístup do budovy Pneumologické kliniky je pro tyto pacienty odlišný než u ostatních pacientů. Je nutné použít zadní vchod do budovy!!!

Pokud pacient přijede vlastním vozidlem (anebo je osobním vozidlem přivezen), nesmí v místě vstupu do budovy parkovat. Blokoval by tím ostatní přijíždějící, a to včetně sanitních vozů, zásobování, zavážení léků, kyslíku apod. Děkujeme za pochopení.

 

Léčivý přípravek casirivimab-imdevimab, známý také jako REGN-COV2 (výrobci Regeneron/Roche) obsahuje dvě monoklonální protilátky proti takzvanému S-proteinu (spike proteinu) nového koronaviru SARS-CoV2. S-protein je virová bílkovina, která umožňuje viru navázat se na cílové místo hostitelských buněk (v našem případě u člověka), a ty tak infikovat a dále se množit. Jde o stejný protein, který vlastně “vyrábí” naše tělo po podání mRNA vakcín, čímž se spouští vlastní imunitní odpověď očkovaného člověka s tvorbou protilátek.

Přípravek casirivimab-imdevimab nicméně, na rozdíl od vakcín, funguje okamžitě vazbou na cílová místa viru. Každá z protilátek se totiž váže na jiné místo S-proteinu. Tím mu zabraňuje infikovat buňky a dále se množit.

Informace pro pacienty: 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY