Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Mezinárodní spolupráce

V rámci projektu je zajištěna spolupráce dvou zahraničních partnerů. Jedním z nich je Center for Medical Genetics and Molecular Medicine, Haukeland University Hospital, Bergen je přední norské akademické zdravotnické pracoviště, s nímž budeme spolupracovat při zdokonalování klinicko-genetických metod NGS, syndromologického vyšetření, záchytu dědičných poruch metabolismu, a rozvoje molekulárně cytogenetických- a genetických metod časné prenatální diagnostiky, bioinformatiky a digitální fenotypizace VO. S partnerem má NKCVO již dlouhodobou spolupráci v rámci aktivit Evropské společnosti lékařské genetiky (www.eshg.org) a spolupráce bude pokračovat i v době udržitelnosti projektu.

Druhým zahraničním partnerem je Frambu.no - „Norwegian Resource Center for Rare Disorders“ je hlavní vládní expertní agenturou pro VO, která bude spolupracovat s NKCVO a ČAVO při zvyšování informovanosti odborné a laické veřejnosti o VO ke zdokonalování záchytu geneticky rizikových rodin. Spolupráce s Frambu bude v rámci tohoto projektu nově vytvořena a bude pokračovat i v době udržitelnosti projektu.

Více informací o spolupráci s FRAMBU a Norským ústavem veřejného zdravotnictví viz tento článek v ančlitině či norštině.

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY