Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Oddělení lékařské cytogenetiky

Oddělení poskytuje komplexní služby při prenatální i postnatální diagnostice chromozomových vad klasickými i moderními metodami. Provádíme vyšetření karyotypu a chromozomových zlomů včetně získaných aberací indukovaných epoxy-di-butadienem. Disponujeme širokým spektrem sond pro FISH v rámci celého genomu. Provádíme metodu array CGH na oligonukleotidových čipech nejen postnatálně, ale i také prenatálně u plodů s vysokým rizikem vrozených vývojových vad, včetně vyšetření nativní plodové vody a CVS (choriových klků).

Oddělení rovněž působí jako školicí pracoviště v metodách kultivačních, cytogenetických a molekulárně cytogenetických včetně array CGH pro pre- i postgraduální výuku. Organizujeme stáže a nabízíme individuální školení v rámci předatestační přípravy v oboru lékařská, resp. klinická genetika.

Vedoucí oddělení:  (+420) 224 433 562 - RNDr. Drahuše Novotná

 


Poskytovaná cytogenetická vyšetření

ZHODNOCENÍ CHROMOZOMOVÝCH ABERACÍ ZÍSKANÝCH

Následkem některých onemocnění – včetně DEB indukovaných aberací, k vyloučení Fanconiho anémie, po chemoterapii a aktinoterapii, prací v rizikovém prostředí

FISH VYŠETŘENÍ

K vyšetření mikrodelečních syndromů častých a vzácných, delecí a přestaveb subtelomerických oblastí chromozomů, - struktura marker chromozomů - mozaicismus


VYŠETŘENÍ CHROMOZOMOVÝCH ODCHYLEK METODOU ARRAY CGH


VYŠETŔENÍ KARYOTYPU Z LIDSKÝCH BUNĚK

Prenatální vyšetření se provádí z buněk plodové vody, choria, ev. placenty, fetální krve, z tkání potratů. Postnatální vyšetření se provádí z periferních lymfocytů, z kožní biopsie či jiné tkáně (ledviny, svaly, gonády atd.)

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY