Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Oddělení lékařské cytogenetiky

Oddělení poskytuje komplexní služby při prenatální i postnatální diagnostice chromozomových vad klasickými i moderními metodami. Provádíme vyšetření karyotypu a chromozomových zlomů včetně získaných aberací indukovaných epoxy-di-butadienem. Disponujeme širokým spektrem sond pro FISH v rámci celého genomu. Provádíme metodu array CGH na oligonukleotidových čipech nejen postnatálně, ale i také prenatálně u plodů s vysokým rizikem vrozených vývojových vad, včetně vyšetření nativní plodové vody a CVS (choriových klků).

Oddělení rovněž působí jako školicí pracoviště v metodách kultivačních, cytogenetických a molekulárně cytogenetických včetně array CGH pro pre- i postgraduální výuku. Organizujeme stáže a nabízíme individuální školení v rámci předatestační přípravy v oboru lékařská, resp. klinická genetika.

Vedoucí oddělení:  (+420) 224 433 562 - RNDr. Drahuše Novotná

 


Poskytovaná cytogenetická vyšetření

ZHODNOCENÍ CHROMOZOMOVÝCH ABERACÍ ZÍSKANÝCH

Následkem některých onemocnění – včetně DEB indukovaných aberací, k vyloučení Fanconiho anémie, po chemoterapii a aktinoterapii, prací v rizikovém prostředí

FISH VYŠETŘENÍ

K vyšetření mikrodelečních syndromů častých a vzácných, delecí a přestaveb subtelomerických oblastí chromozomů, - struktura marker chromozomů - mozaicismus


VYŠETŘENÍ CHROMOZOMOVÝCH ODCHYLEK METODOU ARRAY CGH


VYŠETŔENÍ KARYOTYPU Z LIDSKÝCH BUNĚK

Prenatální vyšetření se provádí z buněk plodové vody, choria, ev. placenty, fetální krve, z tkání potratů. Postnatální vyšetření se provádí z periferních lymfocytů, z kožní biopsie či jiné tkáně (ledviny, svaly, gonády atd.)

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY