Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Dermatovenerologické oddělení

Od 5. 4. 2022 do 11. 4. 2022 bude oddělení z důvodu rekonstrukce uzavřeno. Objednání termínů bude možné až po skončení stěhování oddělení. Nově bude oddělení na 10. patře v budově dětské části nemocnice.


Lymfodrenáže, fototerapie a operační sál zůstávají i nadále ve 3. patře, uzel D.


Dermatovenerologické (kožní) oddělení poskytuje péči v celém spektru chorob kožních a pohlavních pacientům z celé ČR. Specializuje se na problematiku dermatologické onkologie (nádorové onemocnění kůže, přednádorové stavy) včetně kožních lymfomů, dermatologickou alergologii a kožní choroby z povolání, lékařskou mykologii (kožní choroby působené plísněmi aj. houbami), lymfologii (vrozené i získané lymfatické otoky končetin), korektivní dermatologii. Oddělení léčí a dispenzarizuje pacienty s venerickými chorobami. Z moderních vyšetřovacích metod užíváme digitální dermatoskop (vyšetření mateřských znamének s digitálním záznamem). Oddělení je centrem pro biologickou léčbu a centrem pro léčbu kožních lymfomů. Z léčebných metod jsou k dispozici moderně vybavený operační sál k provádění operačních zákroků na kůži (totální excize, probatorní excize, operace na nehtech), korektivně dermatologických zákroků, fototerapeutický stacionář (světloléčba). K dispozici máme vysokovýkonný laser zn. Fotona XS  - Erb: YAG (drobné kožní zákroky) nebo Nd: YAG (cévky, veruky, teleangiektázie, apod.). Pracoviště ve spolupráci s transplantačními centry sleduje a dispenzarizuje pacienty po orgánových transplantacích. 

Vyšetřujeme pacienty po předchozím telefonickém objednání.

Čekací doba na ambulantní vyšetření nebo na operační zákrok se pohybuje v průměru od 1 do 4 měsíců (dle typu ambulance). Pacienty bez předchozího objednání vyšetříme pouze u závažných, život ohrožujících stavů (horečnaté stavy spojené s kožními infekcemi, akutní kožní infekce, např. růže, generalizované exantémy spojené s dušností, akutní otoky v obličeji, apod.).Tito pacienti se mohou dostavit na vyšetření na oddělen í v ordinačních hodinách, doba čekání na ošetření se může pohybovat v řádu několika hodin.

Objednávání pacientů od 7.00 - 8.00 hod. (pondělí - pátek) a 14.30 -15.30 (pondělí - čtvrtek), 12.00 - 13.00 hod. (pátky). K objednání po telefonu si připravte číslo pojištěnce (rodné číslo) a kontaktní telefonní číslo.

K vyšetření si přineste občanský průkaz, kartičku pojištěnce, popř. doporučení k vyšetření (není nutné). Nezapomeňte brýle na čtení!

Telefonní číslo pro objednání: 224 438 770

Z kapacitních důvodů je pozastaven příjem nových pacientů s lymfologickým onemocněním.

 
Odběry krve (pondělí - pátek) od 7.00 - 7.30 bez předchozího objednání.
Představení oddělení


Primář

MUDr. Alena Machovcová, Ph.D., MBA 

Zástupce primáře

MUDr. Gabriela Janoušková

Další kontakty

Vrchní sestra
Mgr. Helena Janoušková
tel.: 224 438 705

Sekretariát
 tel.: 224 438 700-1

Umístění:

2. patro, uzel B - ambulantní trakt, centrum pro diagnostiku a léčbu onemocnění nehtů, akné poradna, venerologická poradna, lymfologická ambulance, korektivně-dermatologická ambulance, dermatoalergologická ambulance, sekretariát.
3. patro, uzel D - operační trakt (operační sál a laserové pracoviště), laboratoře (mykologická, venerologická, alergologická), fototerapeutický stacionář, stacionář pro léčbu otoků.

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY