Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Dermatovenerologické oddělení

Dermatovenerologické (kožní) oddělení poskytuje péči v celém spektru chorob kožních a pohlavních pacientům z celé ČR. Specializuje se na problematiku dermatologické onkologie (nádorové onemocnění kůže, přednádorové stavy) včetně kožních lymfomů, dermatologickou alergologii a kožní choroby z povolání, lékařskou mykologii (kožní choroby působené plísněmi aj. houbami), lymfologii (vrozené i získané lymfatické otoky končetin), korektivní dermatologii. Oddělení léčí a dispenzarizuje pacienty s venerickými chorobami. Z moderních vyšetřovacích metod užíváme digitální dermatoskop (vyšetření mateřských znamének s digitálním záznamem). Oddělení je centrem pro biologickou léčbu a centrem pro léčbu kožních lymfomů. Z léčebných metod jsou k dispozici moderně vybavený operační sál k provádění operačních zákroků na kůži (totální excize, probatorní excize, operace na nehtech), korektivně dermatologických zákroků, fototerapeutický stacionář (světloléčba). K dispozici máme vysokovýkonný laser zn. Fotona XS  - Erb: YAG (drobné kožní zákroky) nebo Nd: YAG (cévky, veruky, teleangiektázie, apod.). Pracoviště ve spolupráci s transplantačními centry sleduje a dispenzarizuje pacienty po orgánových transplantacích. 

Vyšetřujeme pacienty po předchozím telefonickém objednání.

Čekací doba na ambulantní vyšetření nebo na operační zákrok se pohybuje v průměru od 1 do 4 měsíců (dle typu ambulance). Pacienty bez předchozího objednání vyšetříme pouze u závažných, život ohrožujících stavů (horečnaté stavy spojené s kožními infekcemi, akutní kožní infekce, např. růže, generalizované exantémy spojené s dušností, akutní otoky v obličeji, apod.).Tito pacienti se mohou dostavit na vyšetření na oddělen í v ordinačních hodinách, doba čekání na ošetření se může pohybovat v řádu několika hodin.


Objednávání pacientů od 7.00 - 8.00 hod. (pondělí - pátek) a 14.30 -15.30 (pondělí - čtvrtek), 12.00 - 13.00 hod. (pátky). K objednání po telefonu si připravte číslo pojištěnce (rodné číslo) a kontaktní telefonní číslo.

K vyšetření si přineste občanský průkaz, kartičku pojištěnce, popř. doporučení k vyšetření (není nutné). Nezapomeňte brýle na čtení!

Telefonní číslo pro objednání: 224 438 770

Z kapacitních důvodů je pozastaven příjem nových pacientů s lymfologickým onemocněním.

 
Odběry krve (pondělí - pátek) od 7.00 - 7.30 bez předchozího objednání.
Představení oddělení


Primář

MUDr. Alena Machovcová, Ph.D., MBA 

Zástupce primáře

MUDr. Gabriela Janoušková

Další kontakty

Vrchní sestra
Mgr. Helena Janoušková
tel.: 224 438 705

Sekretariát
 tel.: 224 438 700-1

Umístění:

2. patro, uzel B - ambulantní trakt, centrum pro diagnostiku a léčbu onemocnění nehtů, akné poradna, venerologická poradna, lymfologická ambulance, korektivně-dermatologická ambulance, dermatoalergologická ambulance, sekretariát.
3. patro, uzel D - operační trakt (operační sál a laserové pracoviště), laboratoře (mykologická, venerologická, alergologická), fototerapeutický stacionář, stacionář pro léčbu otoků.

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY