Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Oddělení klinické psychologie

V ČR je Oddělení klinické psychologie FNM unikátní svou velikostí, maximálním spektrem nabídnutých psychodiagnostických a psychoterapeutických služeb, pokrývá tak celé kontinuum v poskytování preventivní, diagnostické, psychoterapeutické a rehabilitační péče u dětských i dospělých hospitalizovaných i ambulantních pacientů a jejich rodin ve FN Motol.
Většina psychologických vyšetření a psychoterapeutické péče je vyžádána lékaři FN Motol a to žádankou nebo konziliárním listem. Psychologové pracují především s hospitalizovanými pacienty ve FN Motol a jejich rodinami, nebo pouze s předem objednanými ambulantními pacienty a jejich rodinami.
Do zdravotnictví vnáší klinická psychologie hledisko společenských věd a přispívá svým specifickým pohledem k humanizaci medicíny, k celostnímu pohledu na nemocného a k rozvoji behaviorální a psychosomatické medicíny. Kliničtí psychologové se zabývají specifickými psychickými problémy chronicky nemocných a umírajících pacientů, uplatňují se například v předoperační přípravě dětských i dospělých pacientů, pomáhají jim překonat pooperační stavy, podílejí se na kognitivní a sociální rehabilitaci po úrazech apod. Tím se přispívají významně k celostním chápání člověka v kontinu zdraví a nemoc.
Oddělení Klinické psychologie spolupracuje se sociálním oddělením FNM, s pedagogy FNM, s dobrovolníky ve FNM a s duchovní službou ve FNM.

Další poskytované služby

Oddělení poskytuje supervize pro psychology, kteří jsou zařazeni do přípravy v oboru klinická psychologie a pořádá dále jedenkrát za měsíc odborné semináře.Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY