Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Oddělení centrálních operačních sálů pro děti

Oddělení COS pro děti soustřeďuje veškeré operační výkony hospitalizovaných nemocných v dětské části nemocnice. Kromě Dětského kardiocentra nemá žádná klinika nebo oddělení s chirurgickým zaměřením své vlastní operační sály.

Je naší chloubou, že po přestavbě dětské části FN Motol se podařilo vybudovat pracoviště, které je  postaveno na nejmodernějších architektonických zásadách. Operační trakt je vedle špičkového přístrojového vybavení opatřen elektronickým zabezpečením, vzduchotechnikou, sítí informačních technologií atd.  Je přísně dodržen pohyb  materiálu a personálu dle současných hygienicko-epidemiologických pravidel, tedy od čistého (sterilního) k nečistému (použitému). Jsou respektovány tři oddělené základní hygienické zóny v operačních sálech, tedy čistá, ochranná a sterilní.

COS pro děti poskytuje služby operačním týmům různých oborů a dle jejich charakteristiky je organizačně rozděleno do dvou stanic. Lékaři jednotlivých klinik zde provádějí vedle běžných rutinních operací širokou škálu ojedinělých vysoce specializovaných výkonů.

Další kontakty

Vrchní sestra

Bc. Alice Podařilová 

224 433 205
alice.podarilova@fnmotol.cz

Sekretariát
224 432 801

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY