Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Oddělení

Evidence(objednávání pacientů)

tel.: 224 438 133, 224  438 124fax: 224 438 125

 

 

Vybavení

Naše oddělení je od roku 2019 vybaveno nejnovějším přístrojem Hologic HORIZON A, na měření BMD u dospělých a dětí, u pacientů hospitalizovaných i ambulantních.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jde o celotělový denzitometr vybavený otočným ramenem. Mezi významné inovace oproti předchozím řadám patří detektorové pole s gadolinium-sulfoxylátovými snímači které se vyznačují vysokým odstupem signál-šum a tím zajišťují vysokou zobrazovací kvalitu snímků zvláště u aplikací využívající při snímání pouze jednu energii rentgenového paprsku. Tyto přístroje splňují veškeré požadavky jak pro klinická vyšetření, tak i pro vědecko-výzkumnou činnost a respektují nejnovější trendy v kostní denzitometrii. Vyznačují se vysokou přesností a opakovatelností měření (méně než 1% ve smyslu „precission“ a „accuraccy“), malou radiační zátěží a vysokým komfortem pro pacienta i obsluhující personál.

Možnosti měření

Na přístroji je možné měřit BMD na L páteři, femurech, předloktích a celém těle. U dětí je možné přepočítat BMD ke kostnímu věku. Kromě osteoporózy měříme složení tělesných tkání, BMI, FMI, VAT (predikce množství viscerálního tuku). Kromě těchto základních měření je možné snímání laterálního snímku Th páteře při poloze vleže bez polohování pacienta, snímání atypických fraktur femuru a měření BMD kolem TEP. Přidanou hodnotou při měření osteoporozy je vybavení přístroje softwarem na měření TBS a HSA, které zpřesňují vyhledávání pacientů se zvýšeným rizikem osteoporotických fraktur. Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY