Dětská psychiatrická klinika 2. LF UK a FN Motol

Dětská psychiatrická klinika se zabývá diagnostikou a terapií duševních poruch u dětí a dospívajících do 18 roků. Je jediným samostatným klinickým pracovištěm v oboru dětské psychiatrie v České republice. Pracoviště je zaměřeno na komplexní pedopsychiatrickou péči ambulantní i lůžkovou v celém biopsychosociálním spektru a se specializovanými programy v oblasti psychologické a psychoterapeutické péče. Klinika je známá zejména svými výsledky v diagnostice a terapii dětského autismu a poruch příjmu potravy. Těmito poruchami se pracovníci kliniky výzkumně blíže zabývají. Dalším výzkumným zaměřením kliniky je dětská psychofarmakologie. V léčbě jsou uplatňovány nejmodernější přístupy biologické i psychoterapeutické léčby psychiatrických onemocnění. Klinika je též výukovou základnou pro výuku psychiatrie 2.lékařské fakulty UK v Praze.

Primář

MUDr. Jiří Koutek, Ph.D.